Indira Varma powraca do Whoniwersum w 14 serii!

Kiedy zobaczyliśmy stroje Piętnastego, Ruby i postaci granej przez Jonathana Groffa, zastanawialiśmy się kim jest wspomniana Księżna z historii z okresu regencji, gdyż post głosił „Strzeżcie się Księżnej”. Okazuje się, że to nie Ruby będzie udawać księżną czy diuczessę, ale jest to nowa postać! W tą rolę wcieli się Indira Varma.

Indira Varma Duchess

Nie jest to zupełna nowicjuszka w Whoniwersum – fani znają ją z roli Suzie Costello z odcinków Everything Changes oraz They Keep Killing Suzie z pierwszej serii Torchwood oraz słuchowisk Big Finish, gdzie aktorka również wcielała się w Suzie. Teraz Indira Varma wkroczy na pokład TARDIS jako tajemnicza Księżna.

Indira oczywiście jest znana nie tylko z roli Suzie. Odcisnęła swoje piętno w telewizji w rolach takich jak Ingrid w zeszłorocznym Obsession, Zoe Luther w serialu „Luther”, Piety Breakspeark w Carnival Row czy Ellaria Sand w wielokrotnie nagradzanej „Grze o tron”. Dołącza ona teraz do „Doctor Who”, przemierzając galaktykę po zeszłorocznym występie w gwiezdnowojennym serialu Obi-Wan Kenobi.

Brytyjka była także nagradzana za występy na scenie, zdobywając Nagrodę Oliviera za sportretowanie Liz Essendine w Present Laughter jak i wielu większych produkcjach teatralnych włączając w to uznany Man and Superman i produkcję Jammiego Lloyda – „Mewę” Czechowa.

Indira Varma jako Suzie Costello
Indira Varma jako Suzie Costello w Torchwood

Indira Varma mówi o dołączeniu do serialu:

Jestem zachwycona mogąc być w „Doctor Who” i szczególnie podekscytowana krzyżując kosmiczne ścieżki z Ncutim jako Doktorem i nie mogę się doczekać międzyplanetarnych psot z nim. Lubiłam grać Suzie Costello dla Russella T Daviesa w Torchwood, więc cieszę się z ponownego wejścia do tego świata.

Z kolei wspomniany RTD dodał:

Niezmiernie się cieszę, że mogę ponownie spotkać się z Indirą po czasach Torchwood, a ta rola jest naprawdę spektakularna. Całkiem nowi widzowie będą się chować za kanapą, gdy Księżna wyzwoli swą grozę.

Czyżby więc zatem Księżna (Duchess) była kolejnym przeciwnikiem Piętnastego? Może właśnie to będzie Rani (a wiecie jak jest w hindi duchess? Właśnie rani, choć może to za dalekie skojarzenie… A może nie – aktorka ma hinduskie pochodzenie.) Cieszycie się z powrotu tej aktorki do Whoniwersum?

źródło: Doctorwho.tvFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *