Głęboki Oddech – oficjalny zarys fabuły

Jak zapowiada BBC, przed emisją każdego odcinka nadchodzącej serii publikowany będzie krótki zarys jego fabuły. Uwaga! Tekst zawiera potencjalne spoilery.

Oficjalny opis fabuły odcinka Głęboki Oddech („Deep Breath”) brzmi:

Doktor przybywa do wiktoriańskiego Londynu, gdzie dowiaduje się o dinozaurze szalejącym nad wodami Tamizy i o serii niosących śmierć samozapłonów. Kim okaże się nowy Doktor i czy jego przyjaźń z Clarą przetrwa próbę wspólnej, przerażającej misji prowadzącej w samo serce spisku obcych?

Doktor się zmienił. Nadszedł czas, by poznać go na nowo.

Na stronie BBC udostępniono kilka kadrów z pierwszego odcinka premierowej serii. W internecie natomiast jakiś czas temu pojawił się  fanowski plakat dla tego odcinka.

Doktor Who wraca na ekrany dwudziestego trzeciego sierpnia, a w Polsce już dzień później.

Źródło: BBCKatarzyna J. - absolwentka anglistyki, a zarazem wielbicielka szeroko pojętej literatury i kinematografii. Ostatnio zafascynowana językiem i światem (pop)kultury Korei Południowej. Gallifreyański Kot Schrödingera - losowo znika i pojawia się w składzie redakcji.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

6 thoughts on “Głęboki Oddech – oficjalny zarys fabuły

  1. Te samozapłony brzmią interesująco… Ciekawi mnie też jak Clara się upora z nowym Doktorem (lub jaki znajdzie sposób by do niego dotrzeć, ale to pewnie będzie w późniejszych odcinkach), skoro nie będzie już taki „milusi”. Plakat niezły.

  2. Fanowski plakat bardzo mi przypadł do gustu. Mam tylko jedno pytanie: gdzie jest Kuba rozpruwacz? Nie był przypadkiem zapowiadany na jednego z przeciwników w tym sezonie?

    1. Były jakieś plotki, jednak póki co nic potwierdzonego z tego co wiem. Nie ukrywam, że taki odcinek baaardzo przypadłby mi do gustu :D

        1. Może i tak, piszę jedynie ze swojego punktu widzenia, że nie zakładam nic o obecności Rozpruwacza, póki nie zobaczę go w którymś oficjalnym opisie albo na ekranie. Scenariuszy, które wyciekły nie czytałam. Staram się unikać nadmiernych spoilerów żeby nie psuć sobie przyjemności oglądania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *