32 fakty z premiery „Głębokiego oddechu” (Deep Breath)

Przed Wami kilka ciekawostek związanych ze światową premierą ósmej serii. Żadnych spoilerów – same fakty pochodzące ze spotkania aktorów z fanami!

Brytyjskie Metro opublikowało listę 32 informacji, które fani usłyszeli podczas panelu Q&A po premierze pierwszego odcinka ósmej serii w Cardiff.

 1. Zdjęcia do ósmej serii serialu dla Petera i Jenny skończyły się w ubiegłą środę w nocy.
 2. W nowej serii pojawią się jedne z najbardziej „groteskowych i przerażających” potworów, jakie kiedykolwiek widział Steven Moffat.
 3. Już wtedy, gdy w 2005 roku serial powracał na antenę, Moffat wiedział, że odniesie on ogromny sukces.
 4. „W dużej mierze piszę dla swojej własnej rozrywki. I okazjonalnie dla Petera Capaldiego” – żartował showrunner.
 5. „Wszyscy chcieli, żebym nosił kapelusz z szerokim, opadającym rondem” – ujawnił nowy Doktor podczas dyskusji o swoim kostiumie.
 6. Jeśli chodzi o strój, który ostatecznie wybrano, Capaldi stwierdził, że chciał, by fani mogli go naśladować bez wydawania fortuny.
 7. „W konsekwencji życia, jakie wiódł Doktor, zostanie on nieuchronnie przyciągnięty z powrotem do pewnych miejsc i zdarzeń”.
 8. Steven Moffat oznajmił, że nie planuje świętować 10-lecia powrotu serialu na antenę. Po chwili dodał jednak: „Chyba że kłamię”.
  Jenna Coleman i Peter Capaldi podczas Q&A w dniu światowej premiery ósmej serii „Doktora Who”
 9. Na pytanie fana „jak wiele żyć ma Doktor?” Peter Capaldi nie potrafił odpowiedzieć.
 10. Śrubokręt soniczny Dwunastego jest „dokładnie taki sam, jak poprzedni”.
 11. Moffat chciałby stworzyć crossover Doktora Who Sherlocka BBC, jednak najprawdopodobniej się to nie stanie – ze względu na „zabijających entuzjazm” Benedicta Cumberbatcha (Sherlock), Martina Freemana (John Watson), Sue Vertue (producent wykonawczy Sherlocka) oraz Marka Gattisa (scenarzysta, Mycroft).
 12. Peter Capaldi sądzi, że jego „ostry dowcip” łączy jego Doktora z Malcolmem Tuckerem z The Thick of It, dodając jednocześnie, że Doktor powinien być „nerwowy i zmienny”. Aktor stwierdził jednak, że charakterowi nowego Doktora jest znacznie bliżej do niego samego niż do Malcolma Tuckera.
 13. Seria ósma pokaże Doktora zmagającego się z tym, kim jest i z tym, czy moralność, którą wyznaje, precyzyjnie wyraża jego osobowość.
 14. Jenna Coleman zażartowała, że nowy Doktor, w przeciwieństwie do Jedenastego, nie lubi tańczyć.
 15. Porównując klasyczną erę serialu z jego dzisiejszą odsłoną, Peter stwierdził, że jest w nim dziś dużo głębsza miłość.
 16. Na pytanie, do jakiego okresu w historii chcieliby się cofnąć, aby stworzyć w jego warunkach kolejne przygody, Jenna Coleman chciała, by był to starożytny Egipt lub lata 20. w Nowym Jorku, zaś Capaldi bez chwili namysłu odpowiedział, że byłby to starożytny Rzym (pierwsze pojawienie się Petera w serialu to odcinek, którego akcja dzieje się w Pompejach).
 17. O drugim odcinku nowej serii Moffat zażartował: „Nic już nie będzie takie samo, gdy do fabuły wkroczy Danny Pink”. Postać ta, grana przez Samuela Andersona, to kolega Clary, pracujący razem z nią w szkole.
 18. Zapytany o spin-off o gangu Paternoster (Madame Vastra, Jenny i Strax) Moffat odpowiedział: „Czemu nie?! Zobaczymy!”.
  Peter Capaldi podczas Q&A w dniu światowej premiery ósmej serii „Doktora Who”
 19. Peter Capaldi opisał swoje przesłuchanie w domu Moffata jako „katastofę”. Miało ono polegać na odegraniu trzech różnych scen, każda z nich opierała się na scenach trzech poprzednich Doktorów.
 20. Steven Moffat i John Barrowman stanęli kiedyś w sklepie Forbidden Planet obok Daleka, ale nikt ich nie zauważył.
 21. Moffat oznajmił, że Doktor Who jest o wiele bogatszy dzięki scenie z Davidem Tennantem i Billie Piper na plaży w Dniu zagłady („Doomsday”).
 22. Capaldi wyjawił, że David Tennant napisał do niego maila przed ogłoszeniem go Dwunastym Doktorem, w którym pytał, czy to prawda, że Peter będzie kolejnym wcieleniem Władcy Czasu.
 23. Szkocki aktor planuje używać wyłącznie swojego własnego akcentu.
 24. Steven Moffat mówi „nie” kolejnemu filmowi – „Telewizja jest po prostu lepsza. Poza tym kręcenie filmu trwa okropnie długo”.
 25. Capaldi, choć jest laureatem Oscara, nie zamierza reżyserować ani pisać scenariuszy do Doktora Who.
 26. W ósmej serii pojawią się „osoby, które będą ścigać Doktora”.
 27. Pierwszego dnia zdjęć, gdy kręcono pierwsze sceny do Głębokiego oddechu („Deep Breath”), atmosfera była napięta.
 28. Zapytany, co powiedziałby ośmioletniemu sobie, Peter Capaldi odpowiedział: „Noś z dumą swoją wiatrówkę!”.
 29. Capaldiemu marzy się remake odcinka The Dalek Invasion of Earth z 1964 roku.
 30. Czy nemesis Doktora – Mistrz – powróci? „Nie”, stwierdza Steven Moffat.
 31. Peter i Jenna musieli opisać nowego Doktora w pięciu słowach. Peter użył „zabawny, radosny, namiętny, stanowczy i odważny”, zaś Jenna Coleman opisała go jako „zagadkowego, tajemniczego, skomplikowanego, ciepłego i nieobytego”.
 32. W siódmym odcinku ósmej serii Dwunasty wypowiada słowa: „żadnego hokus-pokus w TARDIS!”.
Źródło: Metro

Dosyć pokaźny zbiór małych, ciekawych faktów z panelu Q&A. Mały ukłon w stronę tych, którzy nie mogli się zjawić na premierze. Któryś z tych punktów szczególnie Was rozbawił albo zaciekawił?Śpiewaczka operowa, baristka pracująca z kawą speciality, wielka fanka jogi i Murraya Golda. Za Peterem Capaldim wyemigrowała do Szkocji - to coś mówi o poziomie fangirlowania. Gdyby miała drugie życie, zostałaby astronomem. Albo astronautką. Albo obiema, bo w sumie czemu nie?

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

8 thoughts on “32 fakty z premiery „Głębokiego oddechu” (Deep Breath)

  1. Ja bym się jednak bała – chyba, że zrobiłby to Gatiss. Bo Moff mógłby po prostu tak zapultać, że nie wiadomo by było którędy do końca odcinka.

  2. Mnie ten brak całkowicie odpowiada. O ile miałby większy sens niż łączenie DW z SPN (jak to lubią robić fani), o tyle zdecydowanie mi się ten pomysł nie podoba. Wolę oba seriale jako dwie osobne całości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *