Gatiss o Wholock: Nie rozumiem tej obsesji

Mark Gatiss przyznał, że nie pojmuje, dlaczego niektórzy fani ciągle są tak zainteresowani ideą skrzyżowania świata Doktora Who z Sherlockiem, które otrzymało swoją nazwę wśród fanów – Wholock.
W rozmowie z DNAIndia powiedział:

Nie chcę psuć zabawy ani być Ebenezerem Scrooge’em, ale nie rozumiem, dlaczego ludzie mają taką obsesję na tym punkcie. Będąc dzieckiem, wcale nie pragnąłem, żeby TARDIS pojawiła się obok statku Enterprise. Lubiłem je takie, jakimi były.

Mówiąc to, mogę zauważyć, że jeśli zdecydowalibyśmy się połączyć te światy – zawiedlibyśmy ludzi. Ponieważ wyobrażenie, jakie powstało w ich głowach, zawsze będzie lepsze.

Pomimo tego Gatiss dodał:

Takie skrzyżowanie jest możliwe w Comic Reliefie lub skeczu, ale to wszystko. Powinnyśmy być ostrożni, by nie dawać ludziom wszystkiego, co chcą.

Źródło: DoctorWhoTV

4 thoughts on “Gatiss o Wholock: Nie rozumiem tej obsesji

  1. Przypomina mi się przesłanie Lego Movie, by nie rozdzielać ściśle zestawów, tylko łączyć swoje ulubione elementy różnych światów :) Crossovery różnych uniwersów świetnie sprawdzają się w fanfiction, również w tych poważnych, więc nie dziwię się, że ludzie zastanawiają się, jak wyglądałoby spotkanie Sherlocka Holmesa z Doktorem. Wydaje mi się, że Gatiss to odbiera trochę osobiście, w końcu gdyby stworzył takie spotkanie, nie byłoby ono niczym więcej niż kolejnym fanfiction. Ale rozumiem, że jeżeli pytania w tej kwestii się powtarzają na konwentach, to może być nimi trochę zmęczony.

    1. Zgadzam się w stu procentach. Od siebie dodam jeszcze, że widywałem już różne crossovery seriali, nawet tych, których połączenie nie miało prawa się udać, a jednak „w praniu” wyszło z tego coś dobrego. Stworzenie crossoveru tych dwóch seriali byłoby dla mnie świetnym pomysłem i na pewno ci, którzy są negatywnie do tego nastawieni by się nie zawiedli :) Mam nadzieję, że Gattis, Moffat i inni, którzy mieliby odpowiadać w przyszłości za „Wholock” zmienią swój tok myślenia. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *