Finał dziewiątej serii – zły Doktor i powracający bohaterowie

Doctor Who Magazine ujawnił, czego możemy się spodziewać w ostatnich trzech odcinkach dziewiątej serii. Uwaga na spoilery!

„Face the Raven”

Działania Doktora i Clary, w wyniku których uwalniają Rigsy’ego, prowadzą ich do tajnej londyńskiej ulicy, gdzie ukrywają się kosmiczni uchodźcy.

Zapowiedziano powrót Rigsy’ego – postaci z odcinka Linia życia (Flatline), Ashildr z Dziewczyny, która zginęła/Kobiety, która przeżyła („The Girl Who Died”/„The Woman Who Lived”) oraz Judoonów.

Doctor Who Magazine ostrzega również przed czymś, będącym „ogromnym szokiem” w tym odcinku.

„Heaven Sent”/„Hell Bent”

„Przyznaję: wiem, że Hybryda jest prawdziwa”, oświadcza Doktor. „Wiem gdzie jest i czym jest. I przyznaję – jestem przerażony”.

Wystąpią Doktor, Clara, Ohila, Siostry z Karn oraz wiele innych…

Steven Moffat powiedział DWM:

Odcinek jedenasty popycha Doktora na skraj szaleństwa, a odcinek dwunasty mówi o tym, co zaszło dalej. Jeśli Doktor straci swój moralny kompas, jeśli stanie się samolubny, jeśli naprawdę uda ci się go złamać, jeśli sprawisz, by był naprawdę wściekły i nie dasz mu nic, o co mógłby walczyć… jak może się to skończyć?

Stąd też „ku zagładzie” (hell bent) w tytule. Rozeźlony Doktor, wytrącony z równowagi.

Moffat ujawnił również w zeszłym tygodniu, że w finale sezonu możemy spodziewać się cameo powracających potworów, ale nie będą to duże role.

Numer 439. Doctor Who Magazine jest dostępny w sprzedaży od 12 listopada.

Źródło: Blogtor WhoMająca wieczne 17 lat samozwańcza pisarka/poetka o duszy Wilka tworząca głównie w klimatach Średniowiecznej fantastyki, horroru oraz science-fiction. Wierząca w magię, nie wierząca w przypadki. Szaleńczo zakochana w mężczyźnie swojego życia oraz Irlandii.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

5 thoughts on “Finał dziewiątej serii – zły Doktor i powracający bohaterowie

  1. „Kosmiczni uchodźcy”. Trochę mnie niepokoją takie aluzje do obecnej sytuacji politycznej w Europie.
    Hybryda może okazać się ciekawym wątkiem. Mam nadzieję, że Moffat nie zawiedzie oczekiwań.
    Pomyślałam, że może przydałby się artykuł, który podsumowywałby to, co już wiemy i jakie są fanowskie teorie dotyczące finału serii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *