Elisabeth Sladen uhonorowana przez Johna Barrowmana

Elizabeth Sladen, którą wszyscy znamy jako Sarah Jane Smith z Doctor Who oraz Przygód Sary Jane, została wyróżniona w Whoniwersum w bardzo wyjątkowy sposób.

A to wszystko za sprawą Johna Barrowmana i jego siostry, Carol. Stworzyli oni nowy komiks, Torchwood: The Culling, w którym Jack Harkness i Gwen Cooper znajdują w kapsule zakopanej na Arktyce nową bohaterkę, którą na cześć Elisabeth nazwano Sladen.

Niestety na razie nie wiemy, skąd się tam wzięła, jaka jest jej historia ani czy nasz ukochany K-9 także dostanie jakąś gościnną rolę.

Gdy ujawniono postać Sladen, John i Carol napisali na swoim Facebooku:

Jesteśmy bardzo podekscytowani wprowadzeniem Sladen do świata Torchwood. Wiecie wszyscy, że ja i Carol byliśmy ogromnymi fanami wspaniałej Elisabeth Sladen, która grała Sarah Jane Smith i nie umiemy wymyślić lepszego sposobu na złożenie jej hołdu niż stworzenie postaci noszącej jej imię. Elisabeth Sladen/Sarah Jane Smith była matką naszego statku w Doctor Who, a teraz Sladen będzie żyć w Torchwood.

Zdradzili także, co może się zdarzyć w komiksie:

Kapitan Jack musi się zmierzyć ze swoim najgorszym koszmarem… Albo największym marzeniem!

Dodatkowo do postu dołączyli grafikę promującą komiks:

sladen

Oryginalny wpis znajdziecie tutaj.

Dla przypomnienia: Elisabeth zmarła w wieku 63 lat (w 2011 roku) na raka trzustki. Tutaj pisaliśmy więcej o jej życiorysie.

Według mnie pomysł Johna jest genialny. A wy jak sądzicie? Czy Sladen będzie postacią przypominającą Sarah Jane Smith? Czy może wolelibyście, żeby ta postać pojawiła się w Torchwood we własnej osobie?

Źródło: Radio Times

PATRONITEWiecznie roztrzepana studentka, kochająca światy fantasy i science fiction. Od zawsze z nosem w książce, nie wyobrażająca sobie życia bez swoich ulubionych seriali i filmów. Zafascynowana Doktorem od małego i stawiająca go na 1. miejscu listy cudów wszechświata.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *