Doktorowe talie z Magic: The Gathering

Pamiętacie, że Magic: The Gathering ma dostać doktorowe karty w ramach Universes Beyond? Na wczorajszym Preview Panel zapowiedziano pierwsze konkrety.

Poznaliśmy oficjalne logo tej serii kart – dostosowano je do nowej ery w porównaniu z pierwszymi grafikami. W ramach serii ukażą się cztery talie dowódcy (Commander Deck). Są to gotowe do gry talie, każda po 100 kart w tym 50 nowych. Poznaliśmy już ich nazwy i jak ogólnie będą wyglądać:

Magic the Gathering Commander Deck Blast from the Past

  •  Blast from the Past (Zielono-Biało-Niebieski, czyli w języku gry Bant) skupi się na klasykach i znajdzie się w niej pierwszych ośmiu Doktorów.

Magic the Gathering Commander Deck Timey-Wimey

  •  Timey-Wimey (Niebiesko-Czerwono-Biały, a więc  Jeskai) na pudełku będzie mieć Dziesiątego i Rose Tyler, zaś w środku znajdziemy Doktorów od Dziewiątego do Jedenastego.

Magic the Gathering Commander Deck Paradox Power

  • W Paradox Power (Zielono-Niebiesko-Czerwony znany graczom jako Temur) znajdziemy Yaz, Trzynastą oraz Dwunastego.

Magic the Gathering Commander Deck Masters of Evil

  • Masters of Evil (Niebiesko-Czarno-Czerwony – Grixis) to nie tylko Mistrzowie, ale także Cybermeni, Dalekowie i inni przeciwnicy Doktor(a).
W każdej z talii będą dwie legendarne foliowe karty, czyli karty wyróżnione błyszczącym wyglądem. Każde pudełko z talią będzie zawierać także 10 dwustronnych żetonów, 1 tor życia, pudełko na talię i jedną paczkę z kartami (Collector Booster Sample), w której będą dwie karty z alternatywnymi ramkami, w tym jedna rzadka i jedna mityczna.

Doctor Who Magic the Gathering paczki kolekcjonerskie

Oczywiście skoro to Magic: The Gathering, będą także sprzedawane paczki kolekcjonerskie po 15 kart.

Doctor Who Magic the Gathering nowa mechanika

Pojawi się nowa mechanika Towarzysz Doktora (można będzie mieć dwóch Dowódców w talii, jeśli drugi z nich to Doktor).

Doctor Who Magic the Gathering Landscape'y

Na grafikach podstawowych Lądów pojawi się TARDIS!

Doctor Who Magic the Gathering Biblioteka

Wracają Planchase’y (karty, które wpływają na całą planszę) – jedyna ujawniona w całości karta, a będzie to Biblioteka ze słynnego odcinka z Vashta Nerada. W każdym pudełku z Commander Deckiem będzie 10 kart tego typu.

Wspomniane talie Dowódcy możecie zamawiać przedpremierowo już teraz na Amazonie (jest opcja wysyłki do Polski), za 50,29 dolarów za talię (każda osoba, która chce zagrać musi mieć swoją), ale niewykluczone, że podobnie jak w przypadku „Władcy Pierścieni”, karty te będą również dostępne w polskich sklepach.

Ujawniono też kilka ważnych dat:

Doctor Who Magic: The Gathering ważne daty
 
28 lipca zobaczymy więcej kart na na MagicConie w… Barcelonie ;) 3 października zobaczymy już wszystkie karty, zaś 13 października zestawy pojawią się w sklepach – wtedy też np. Amazon rozpocznie wysyłkę kart.
Poniżej możecie zobaczyć galerię ujawnionych grafik bez treści kart (kliknijcie, aby powiększyć grafiki). Na końcu galerii znajdują się znane wcześniej karty z Ruth i Jedenastym (i dobrze widzicie – za tę grafikę odpowiada Polka!).

źródło: Twitter


Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *