„Doctor Who” znika z Internetu i pojawiają się nowe zdjęcia z 13 serii

Dzisiaj, czyli 8 października coś dziwnego zaczęło się dziać z kontami serialu na Twitterze, Facebooku i Youtubie. Wyglądało na to, że ktoś przestawił je w tryb prywatny. Wprawdzie kanał na YouTube na chwilę pisania już wrócił, ale część filmików ma ustawiony tryb prywatny. Oznacza to, że bez dwóch zdań coś się dzieje. Być może jest to coś związanego z premierą 13 serii.

https://twitter.com/jamezevans123/status/1446522926388453384?s=21

Na krótko przed zdarzeniem pojawił się Twitt o treści:

++ —/CAN YOU HEAR ME?/ —++

Wrzucono także komunikat od Doktor, o którym pisaliśmy tutaj. Fani zdążyli wychwycić zdjęcia – część z nich już widzieliśmy, ale teraz mamy możliwość oglądać je w wysokiej jakości. Na początku galerii umieściliśmy te, które były dostępne ekskluzywnie w numerze 569 Doctor Who Magazine.

Niektórzy zdążyli także zauważyć, że na kanale YouTube podpięto niewykluczone, że nowy zwiastun lub zajawka. Możliwe, że to pełna wersja zajawki, tej w której Doktor próbuje nam coś przekazać, ale pojawiają się zakłócenia, szczególnie, że konto BBC Studios na Twitterze zainteresowało się skasowanym lub ukrytym obecnie twittem od konta „Doctor Who”.

Przestała działać także oficjalna strona serialu. Oto jedyne, co teraz jest widoczne.

Czy 1313 jest nawiązaniem do 13:13 z zagadek #FindTheDoctor i 13 serii? Jeśli tak, to jutro o 13:13 czasu brytyjskiego (czyli o 14:13 czasu polskiego) można by się czegoś spodziewać. Oczywiście może to też być kod błędu nawiązujący jedynie do tego, że obecnie mamy erę Trzynastej i wcale to nic nie oznacza.

Do sytuacji postanowiło nawiązać Big Finish (obecnie w motywach Halloweenowych):

Błąd czy celowe zagranie? Co będzie dalej, zobaczymy. Na pewno damy Wam znać, jak tylko coś będzie wiadomo.

Źródło: Twitter, Youtube, Facebook, doctorwho.tv i Section of RandomnessFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *