Doctor Who: Flux – znamy datę premiery 13 serii

Poznaliśmy podtytuł i brytyjską datę premiery 13 serii – Doctor Who: Flux zadebiutuje już na Halloween, 31 października 2021 roku. W Polsce 13 seria będzie mieć premierę 19 listopada o godzinie 17:25. Oto oficjalne grafiki 13 serii.

 

Trzeba przyznać, że grafiki kojarzą się bardzo jesiennie, Halloweenowo i… gallifreyańsko? Zanim przejdziemy do tego, o co może chodzić z The Flux, najpierw opowiemy, co się dzisiaj działo, a działo się sporo.

Na stronie głównej BBC, w części poświęconej „Doctor Who” pojawił się regulamin akcji Have You Seen The Aliens. Wynika z niego, że można zadzwonić i nagrać swoją historię spotkania lub zaobserwowania kosmitów. Wiadomo, że wziąć udział mogą tylko osoby mieszkające w Wielkiej Brytanii. Regulamin został opatrzony zdjęciem statku Sontaran, które udostępnialiśmy wcześniej – możliwe zatem, że jego udostępnienie było zapowiedzią akcji.

W jakim celu BBC robi coś takiego, poza promocją serii 13 rzecz jasna? Najpewniej nagrania mogą zostać wykorzystane w serii 13 lub odcinkach specjalnych – Doktor odsłucha historii i uda się na pomoc. Możliwe jest też wykorzystanie ich do zapowiedzi serii lub konkretnego odcinka – w regulaminie jest mowa o możliwości emisji nagrania. Co ciekawe, w regulaminie jest wspomniane o pochodzeniu Doktor z Gallifrey, co może trochę zastanawiać w kontekście wątku Dziecka spoza Czasu, ale przyjmijmy, że regulamin niekoniecznie musi coś sugerować w związku z fabułą. Tymczasem promocja serialu w Liverpoolu trwała w najlepsze:
Wydaje się, że przekaz od Trzynastej jest mniej zakłócony niż wcześniej. Ponadto uruchomiono wspomnianą wcześniej specjalną linię telefoniczną, na którą można zadzwonić (uwaga, telefon darmowy wyłącznie z terenu Wielkiej Brytanii)  – a sprawa łączy się ze statkiem Sontaran:

Wiadomość, o której wspomina Bethany jest następująca:

(męski głos) Dzwonisz na skrzynkę głosową *BIIP* (głos Jodie Whittaker) Doktor. Jeśli dzwonisz pod ten numer, to znaczy że wrogowie z całego Wszechświata przybyli na Ziemię i bitwa jest nieuchronna! Kogo i gdzie widziałeś? Potrzebuję tyle informacji, ile to możliwe. Chroń się. To się zbliża. Bądź gotów.

Doktor poszukuje zatem informacji o dostrzeżonych kosmitach – czyżbyśmy zatem mogli się spodziewać historii mających głównie miejsce na Ziemi? Wymyślono także teorię dotyczącą fabularnego uzasadnienia tego, co się stało w kontami w mediach społecznościowych – pojawiło się w nich zdjęcie statku Sontaran, którym się to nie spodobało. W efekcie shackowali oni konta serialu. Ciekawy pomysł.

Fani podejrzewali także, że premiera pierwszego odcinka może nastąpić 31 października – ze względu na to, że BBC America nie ujawniło części programów, które będą wtedy emitowane oraz końcówkę powyższego numeru, czyli 3110, która według nich nie jest przypadkowa. Jak wiemy, okazało się to być strzałem w 10, a nawet 13.

Co sądzicie o tym pomyśle na Have You Seen The Aliens? Nie byłby to pierwszy raz w historii, gdy w serialu wykorzystano nagrania od fanów – na podobny zabieg zdecydowano się na przykład w „Nadajemy z gdzie indziej”, gdzie w jednym z odcinków pojawiły się nagrania od widzów.
Tymczasem oficjalne konta na mediach społecznościowych powróciły, otrzymały one nowe logo, które możecie zobaczyć na górze artykułu. Otrzymaliśmy także pełną wiadomość od Doktor…

Doktor: Słuchajcie uważnie, nie mamy wiele czasu. Strumień (The Flux) nadchodzi i sprowadzi ze sobą Sontaran, Płaczące Anioły, stworzenia znane jako Ravages i wrogów z całego Wszechświata. To walka naszego życia.
Dan: Doktor, potrzebujemy cię.
Yaz: Nie wytrzymam zbyt długo, Doktor!
Doktor: Bądźcie gotowi.

Czym jest The Flux? Czym są Ravages? Czy może to być tajemnicza postać w masce z planu? Czy ma to coś wspólnego z paskami widocznymi za Doktor na grafice? Czy pomarańczowy kolor ma jeszcze inne znaczenie poza skojarzeniem z jesienią, Halloween i Gallifrey? Może pożar, zniszczenie (tak jak po prawej niszczone są paski?).  Nie wiadomo także czy odcinki dostaną osobne tytuły i czy będą one się znacząco różniły – ostatnio w podobny zabieg zastosowano Torchwood, spin-offie serialu. Seria nazywała się „Children of Earth” a poszczególne odcinki były nazwane po prostu Day One, Day Two i tak dalej.  Cóż, przekonamy się już bardzo niedługo.

Seria 13 będzie pojedynczą historią złożoną z 6 odcinków, do tej pory w New Who żadna seria nie otrzymała jeszcze podtytułu, co tym bardziej sugeruje jedną wielką historię. Czekacie? Pogadajcie z nami o tym na Facebooku lub Discordzie.Fan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *