Doctor Who Extra, czyli za kulisami produkcji

Doctor Who Extra to porcja krótkich dokumentów, odsłaniających kulisy produkcji „Doctora Who”.

Pamiętacie Doktor Who: Ściśle tajne („Doctor Who: Confidential”)? Był to trwający 3o-45 minut dokument, którego każdy odcinek był przyporządkowany danemu odcinkowi Doktora Who i pokazywał sposób produkcji serialu. W 2011 roku, ze względu na koszty, zaprzestano produkcji DW: Ściśle tajne, w zamian wypuszczając na stronie internetowej BBC (2012-2013) około 5-minutowe filmiki, w skrócie ukazujące proces twórczy odcinków siódmej serii.

Wraz z premierą ósmej serii BBC udostępnia trwające około 11 minut krótkie metraże zatytułowane Doctor Who Extra, z których dwa pierwsze, odpowiednio do odcinków Głęboki oddech („Deep Breath) i Podróż do wnętrza Daleka („Into the Dalek”), możecie obejrzeć poniżej.

Jak wyglądało przygotowanie do debiutu Petera Capaldiego w roli Doktora? W jaki sposób udało się wygenerować głowę androida szukającego raju oraz nabrzeże wiktoriańskiego Londynu?

Gdzie sfilmowano pomieszczenie udające wnętrze Daleka? Jak Peter Capaldi wspomina tych ikonicznych przeciwników Doktora? I jak wyglądać będzie pierwsze spotkanie Clary i Danny’ego Pinka?

Jeśli któryś z filmików nie odtwarza się – dajcie znać!

Źródła:
spoilertv.com
doctorwhotv.co.ukJoanna Cichoń Serce ma dość pojemne - pomieści słuchowiska, Classic Who, Ósmego, dzierganie, kakao, białą czekoladę. Ma nadzieję, że mózg także trochę pomieści informacji w sobie - ciągle trwa w ambicji pochłonięcia wiedzy z TARDIS Data Core.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Doctor Who Extra, czyli za kulisami produkcji

  1. Nie znam tak dobrze angielskiego by rozumieć tak wkurzający reklamowy głos.
    ps. Po namyśli da się trochę zrozumieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *