Czy wątki z trzynastej serii pojawią się w finale?

Finał dwunastej serii zbliża się do nas wielkimi krokami. Przygotowujemy się na trzynasty sezon, który nadejdzie w przyszłości. Zastanawiamy się nad przyszłością Doktor i jej towarzyszy. Czy nadchodzący finał rzuci odrobinę światła na tę kwestię?

Już w 2019 roku w wywiadzie dla EW Chris Chibnall potwierdził, iż jest zaangażowany w tworzenie trzynastej serii Doctor Who.

Wiem, że powrócę jako showrunner. Planujemy już nowe historie. Gdy je zobaczycie od razu zdacie sobie sprawę z tego, że będą one kontynuowane w kolejnym sezonie.  Mamy bardzo duże i ambitne plany związane z trzecią, wspólną dla nas, serią.

Wypowiedź ta sugeruje, iż niektóre elementy pojawiające się w dwuczęściowym finale (Ascension of the Cybermen/The Timeless Children) będą zawierały wskazówki związane z przyszłymi odcinkami serialu. Być może będą one dotyczyć Cybermenów, z którymi będzie musiała zmierzyć się Trzynasta Doktor. Z informacji zdobytych przez EW wynika, iż istoty te pojawią się w dwóch różnych wersjach (starej i nowej). Niewykluczone, że trop może prowadzić również do towarzyszy naszej Władczyni Czasu. Czy Trzynasta będzie musiała rozstać się z którymś z nich? Póki co Chris Chibnall nie ujawnił zbyt wielu szczegółów związanych tym tematem. Wygląda na to, że odpowiedzi na niektóre pytania uzyskamy dopiero w 2021 roku. Showrunner podsumował całą sprawę jednym zdaniem:

Miejmy nadzieję, że to będzie w przyszłym roku. Chyba, że moje wakacje ulegną znacznemu przedłużeniu, a ta opcja zawsze jest kusząca.

Z cała pewnością możemy stwierdzić, iż w kolejnej serii nadal będziemy mieli przyjemność oglądać Jodie Whittaker w roli Trzynastej Doktor.

Tak, pracuję na planie trzynastego sezonu. Będzie on ogromnie ekskluzywny. Nie oczekujcie ode mnie większej ilości informacji ponieważ będę wtedy musiała odpowiedzieć, że nic nie wiem, a to byłoby paskudne kłamstwo. [Śmiech]. Uwielbiam tę rolę. Wiem, że kiedyś trzeba będzie przekazać pałeczkę dalej, ale na szczęście jeszcze nie w tej chwili. Póki co trzymam się tu mocno!

Wygląda na to, że finał dwunastej serii będzie bardzo emocjonujący. Możemy być pewni, że showrunner przemyci tam kilka wskazówek, które wprowadzą nas do kolejnego sezonu. Czy będziemy w stanie wypatrzeć je wszystkie? A może okaże się, że będą one zbyt subtelne by je wyłapać? Czego oczekujecie od finału i jakie wątki powinny być kontynuowane w kolejnym sezonie? Podzielcie się z nami swoimi przemyśleniami w komentarzach.

Źródła:  RadioTimesEWSługa przysięgi Hipokratesa, przyjaciel Doktora, miłośnik słodkiej herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *