Czy kiedyś jeszcze zobaczymy Piątego Doktora?

Peter Davison (Piąty Doktor) wypowiedział się na temat ewentualnego sequela The Five(ish) Doctors i prawdopodobieństwa powrotu jego Doktora do serialu.

Davison w wywiadzie dla Digital Spy powiedział, że zrobienie sequela jego odcinka-głupotki na 50 rocznicę Doktora Who jest wciąż prawdopodobne, o ile uda mu się wymyślić odpowiednio dobry pomysł. Ostrzegł jednak:

W rzeczywistości mam dwa problemy. Nie chciałbym tego robić jeśli byłoby to bez serca i nawet w połowie tak dobre jak pierwsza odsłona, więc musiałby to być wystarczająco dobry koncept.

Drugim problemem – i jest to główny kłopot – jest to, że mieliśmy prawdopodobnie najlepszą obsadę, jaką można sobie wymarzyć. Dosłownie każdy się zgodził – poza jednym wyjątkiem – i trudno sobie wyobrazić zebranie tej obsady z powrotem… i nie zapłacenie im! Nie potrafiłbym zadzwonić do nich i poprosić o poświęcenie swojego czasu za darmo – mogliby stracić cierpliwość! Więc jeśli wymyślę wystarczająco dobry projekt, będę musiał wymyślić również sposób zapłaty. Nie jest to całkowicie niemożliwe, jednak wolałbym nie iść tą drogą jeśli będę miał wrażenie, że mogłoby być lepiej!

Davison dodatkowo stwierdził, że wciąż jest otwarty na propozycję powrotu do serialu, ale przy odpowiednich warunkach:

Time Crash był oparty o bardzo zgrabny scenariusz Stevena Moffata – z Dziesiątym Doktorem przypominającym sobie Piątego, ale również David Tennant pamiętał oglądanie mnie w telewizji – więc działało to na dwóch poziomach. Jednak to zawsze był problem powrotami nas – starszych Doktorów; teoretycznie powinniśmy wyglądać dokładnie tak samo, jak wtedy. Oczywiście, wygląd nam się zmienił – wraz z upływem czasu, niestety!

Jeśli ktoś wymyśliłby wystarczający pretekst dla mojego powrotu, wtedy byłbym tym pomysłem zachwycony – jednak nie naciskam na to. Nigdy bym nie pomyślał, że uda nam się wystąpić w rocznicowym odcinku i wydaje mi się, że zrobienie tego w taki sposób było w porządku.

A co Wy sądzicie na ten temat? Chcielibyście zobaczyć jeszcze Piątego Doktora w akcji?

Źródło: DoctorWhoTVUwielbia herbatę, seriale (zwłaszcza brytyjskie) i superbohaterskie filmy. W przerwach pomiędzy seansami kolejnych odcinków lub filmów, udaje że studiuje. Gdyby mogła nie dorastałaby.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *