Czworo Mistrzów w słuchowisku Big Finish

Nie regulujcie odbiorników, nie oddawajcie głośników do naprawy czy czyszczenia, nie umawiajcie się do psychiatry – w piątej serii The Diary of River Song naprawdę usłyszycie aż czworo Mistrzów! River Song podejmie walkę przeciw wcieleniom Mistrza znanym zarówno z Classic Who, jak i z odcinków wyemitowanych po powrocie serialu w 2005 roku. W słuchowisku pojawią się Michelle Gomez (Missy) i Eric Roberts (Mistrz z filmu z 1996 roku), którzy w produkcji Big Finish udzielą głosu swoim postaciom po raz pierwszy. Do roli arcywroga Doktora powrócą również Geoffrey Beevers (The Keeper of Traken z 1981 roku) i Derek Jacobi (Utopia z 2008 roku), którzy towarzyszyli już Alex Kingston we wcześniejszych seriach słuchowiska.

Producent David Richardson opisuje przedsięwzięcie w ten sposób:

To prawdziwa mieszanina Mistrzów! W poprzednich wydaniach River podróżowała w głąb wcześniejszych inkarnacji Doktora; tym razem spotka kilku Mistrzów. I w tej serii będziemy mieć parę wspaniałych pierwszych razów! To będzie pierwszy raz od czasu filmu z 1996 roku, kiedy do roli Mistrza powróci Eric Roberts i będzie to również pierwsze pojawienie się Michelle Gomez jako Missy w produkcji Big Finish. Jak do tego dodamy Dereka Jacobiego jako Mistrza Wojny i Geoffreya Beeversa jako zgniłego Mistrza, to otrzymamy obsadę, której nie można przegapić.

Nicholas Briggs, producent wykonawczy, również jest podekscytowany nową obsadą:

O takim zestawie myśleliśmy z ekscytacją już od bardzo dawna. Praca z Alex przy dotychczasowych wydaniach Diaries dostarczała nam wystarczająco dużo wrażeń, ale postawienie jej przeciwko kiedyś najlepszemu przyjacielowi Doktora, który przemienił się w jego arcywroga, jest co najmniej szokujące. Fantastycznie jest mieć znów możliwość współpracy z Michelle, po jej pierwszym występie dla Big Finish z Sylvestrem McCoyem w 2017 roku. Ale najdziwniejsze i niesamowite jest to, że do roli wrócił Eric Roberts. To dosłownie zderzenie ikon w naprawdę fascynującym słuchowisku.

Od czasu, kiedy Eric Roberts walczył przeciwko Ósmemu Doktorowi w filmie telewizyjnym, upłynęły już 22 lata. Nic więc dziwnego, że ekipa Big Finish była przejęta okazją współpracy z nagradzanym hollywoodzkim aktorem. Producent wykonawczy Jason Haigh-Ellery tak opisał atmosferę pracy z Robertsem:

Praca z nim była czystą radością. Po pierwsze, Eric jest bardzo miłym i komunikatywnym człowiekiem. Po drugie, lubi pracować, i to szybko. Sceny przelatywały jedna za drugą i już po chwili tak się nam wszystkim przyjemnie ze sobą pracowało, że człowiek zapominał, że reżyseruje słuchowisko z nominowanym do Oscara aktorem, mającym na koncie ponad 450 filmów. Mogłoby się zdawać, że będzie to onieśmielające, ale nie było. Eric jest bardzo bezpośredni, nie ma wygórowanego ego czy próżności. Mam nadzieję, że wkrótce znów będziemy razem pracować!

Świetnym posunięciem jest też zapewnienie przez Big Finish powrotu Michelle Gomez. Ulubienica fanów pojawiła się ostatnio w serialu razem z innym Mistrzem (granym przez Johna Simma) w finałowych odcinkach 10 serii. Jak mówi Jason Haigh-Ellery:

To wspaniale, że Michelle Gomez wróciła do Big Finish – jest czarującą kobietą i cudownie grała Missy przez kilka ostatnich serii Doctor Who. Nie mogę się doczekać, by wszyscy usłyszeli ją w duecie z Alex Kingston!

Słuchowisko będzie się składało z czterech opowieści: The Bekdel Test (autorstwa Jonathana Morrisa), Animal Instinct (Roy Gill), The Lifeboat and the Deathboat (Eddie Robson) i Concealed Weapon (Scott Handcock). Piąta seria The Diaries of River Song ukaże się w styczniu 2019 roku, a teraz już ją można zamawiać w przedsprzedaży na stronie Big Finish.

Lubicie słuchowiska z River Song w roli głównej? Macie ochotę poznać kilka opowieści, które rzucą trochę światła na historię Mistrza?

Źródło: Blogtor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *