Twórca „Class” opowiada o nadchodzącym spin-offie

Pisarz i scenarzysta Patrick Ness ujawnił, że pisanie najnowszego spin-offu Doktora WhoClass jest bardzo satysfakcjonujące.

Wygląda na to, że już niebawem rozpocznie się filmowanie serialu, którego akcja będzie mieć miejsce we współczesnym Londynie w fikcyjnej Coal Hill School. Ness napisał ostatnio na swoim koncie na Twitterze:

Mieliśmy parę dni zabawy. Przewiduję wiele naprawdę świetnych rzeczy dla Class. To ekscytujące!

Dodał również:

Uniwersum Doktora Who jest bardzo bogate i głębokie. Co za przyjemność i przywilej być tego częścią i znaleźć swój mały kącik do zabawy.

Pisarz zasugerował również, czego możemy się spodziewać:

Class jest tak satysfakcjonujący: kosmici, ból, dowcipy, szacunek, przewrotność i postaci, które kocham, kocham, kocham. Mam nadzieję, że wam też się to spodoba.

Oficjalny opis Class brzmi:

Niesamowite niebezpieczeństwo przebija się przez ściany czasu i przestrzeni, a gdy ciemność nadchodzi, Londyn pozostaje bez ochrony. Z akcją, sercem i adrenaliną właściwymi najlepszym utworom gatunku young adult takim jak Buffy i Igrzyska śmierci, przedstawiamy szkołę Coal Hill oraz Doktora Who w odsłonie, jakiej jeszcze nigdy nie widzieliście.

Class będzie miał premierę w tym roku na kanale BBC Three w Wielkiej Brytanii i na BBC America w USA. Peter Capaldi niedawno powiedział, że nie został jeszcze zaproszony do udziału w serialu.

Żródło: CultboxMająca wieczne 17 lat samozwańcza pisarka/poetka o duszy Wilka tworząca głównie w klimatach Średniowiecznej fantastyki, horroru oraz science-fiction. Wierząca w magię, nie wierząca w przypadki. Szaleńczo zakochana w mężczyźnie swojego życia oraz Irlandii.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

5 thoughts on “Twórca „Class” opowiada o nadchodzącym spin-offie

 1. Nie chcę brać opisu dokładnie jako dosłowny opis wydarzeń z tego spin-offu i przypuszczam, że zagrożenie, kosmici i to niebezpieczeństwo będzie w stylu Sary Jane Smith, bo przecież w innym przypadku Byg Dendżerys Eljen Inwejżyn-> UNIT-> Kejt Lefbridż Stjuart -> Doktor i jego TARDIS -> Koniec Inwejżyn -> Ziemia hepi antil nekst razu.

  Poza tym mam nadzieję, że Doktor, gang Sary Jane lub ktoś z Torchwood lub UNITu tak czy siak w serialu się pojawi. Może Osgood, może Jack Harkness, albo Clyde Langer jako nauczyciel rysunku…

  1. Tak, kolejny spin-off o grupie Ziemian ratujących planetę gdy Doktor jest daleko. W sumie każdy z nich jest w tej samej konwencji. Ratowanie świata przez gang albo K9 i Griffina, albo Torchwood, albo Sarę i jej gang.
   Chociaż, osobiście, mam nadzieję, że ten spin-off będzie bardziej młodzieżowy, gdy K9 i Przygody Sary Jane były skierowane do najmłodszych, a Torchwood zawierało już wątki krwi, przemocy i seksu, toteż w Class zobaczymy coś pomiędzy, coś ciekawego dla nastolatków.
   Oczekiwałbym też jakiegoś łuku fabularnego wokół jednej rzeczy, tak jak jest z wieloma seriami New Who, bo w przypadku spin-offu Sary były po prostu losowe zagrożenia, które co jakiś czas miały swoje powroty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *