Christopher Eccleston nieprędko wróci do serialu

Dnia 15 grudnia, Christopher Eccleston udzielił wywiadu w programie śniadaniowym brytyjskiej telewizji ITV, Lorraine, prowadzonym przez Lorraine Kelly. Opowiadał w nim o akcji charytatywnej na rzecz bezdomnych, do której zaangażowano go jako ambasadora. Okazuje się, że pandemia koronawirusa znacząco zwiększyła liczbę bezdomnych w Wielkiej Brytanii, stąd udział aktora w akcji The Big Issue. Następnie prowadząca poruszyła temat serialu o autyzmie, w którym gra Christopher Eccleston, „Słowo na A” (The A Word). Serial bardzo dobrze tłumaczy, z czym wiąże się ta coraz popularniejsza grupa przypadłość i jak sobie z nią poradzić, jak również ile może mieć pozytywnych aspektów. Dla nas najważniejsze informacje pojawiły się jednak na sam koniec wywiadu (od 5 minuty), ale jeśli jesteście ciekawi całości, wywiad możecie obejrzeć poniżej.

Napisałem „najciekawsze dla nas”, bo aktor udzielał wywiadu z samochodu zaparkowanego przed studiem nagraniowym:

Jestem w drodze na drugi dzień nagrań do słuchowiska z przygodami Dziewiątego Doktora, dla firmy Big Finish, które napisał świetny pisarz Nicholas Briggs, który jest również głosem Daleków.

Powrót Christophera Ecclestona do roli w formie audio ogłoszono w sierpniu. Aktor przyznał wtedy w podcaście Radio Times, że:

Po piętnastu latach, będzie to ekscytujące powrócić do świata Dziewiątego Doktora, postaci którą kocham grać.

I faktycznie, dzień przed wywiadem, czyli 14 grudnia, aktor na swoim koncie Instagram pochwalił się rozpoczęciem nagrań do historii Sphere of Freedom, napisanej przez Briggsa:

https://www.instagram.com/p/CIyME7gMCJ8/

W dalszej części wywiadu, prowadząca chciała także wyciągnąć od aktora informacje na temat jego ewentualnego powrotu do serialu. Zasugerowała, że wprawdzie Doktor się ciągle regeneruje, ale nie ma przeszkód, żeby po regeneracji wrócił do jakiegoś poprzedniego ciała, lub żeby dane wcielenie powróciło w innej formie. Aktor zareagował następująco:

Dokładnie, dlatego teraz robię to w formie audio i wiem, do czego zmierzasz, Lorraine, ale… jedynie, gdy piekło zamarznie!

Niestety nie dane nam było dowiedzieć się więcej, gdyż niedługo potem pojawiły się problemy techniczne, a wywiad został przerwany. Ech, technologia.

Seria słuchowisk The Ninth Doctor Adventures ma składać się z czterech części, po trzy historie w każdej – wzorem poprzednich przygód Doktorów z New Who. Pierwsza część zatytułowana Ravagers ma się ukazać w maju przyszłego roku, ale wszystkie można zamawiać już w przedsprzedaży z oficjalnej strony Big Finish. Niestety nie zostąło sprecyzowane, czy Dziewiąty powróci w towarzystwie Rose, czy sam, a może jeszcze z jakimś innym towarzystwem.

I co na ten temat myślicie? Cieszycie się, że Dziewiąty Doktor powróci chociaż w tej formie, czy raczej wybieracie się z działkiem zamrażającym do królestwa Szatana? Warto pamiętać, że aktor miał w ogóle nie wracać do Whoniwersum, więc jak to mówią… nadzieja umiera ostatnia, nie?Miłośnik wszystkiego co science i fiction, a najbardziej ich połączenia, najlepiej w formie książek. Ukochany Doktor to Dwunasty, choć na drugim miejscu są wszyscy pozostali. Uwielbia podróże w każde miejsce i każdy czas, zabiera ręcznik i nie panikuje. Nie dostał listu z Hogwartu na jedenaste urodziny, więc liczy na Gandalfa w pięćdziesiąte. Rozpoznacie go na ulicy po czterometrowym, kolorowym szaliku, przez który na pewno się nie przewraca. Żyjcie długo i w dostatku. ?

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *