Big Finish szykuje przetasowania w TARDIS

Wydawnictwo Big Finish przygotowuje na rok 2015 wyjątkowe słuchowiska mające uświetnić 200 historii z głównej linii wydawniczej.

Jak sam producent wykonawczy wydawnictwa (Nicholas Briggs) mówi:

To naprawdę niewiarygodne, że tak daleko dotarliśmy. Główna linia wydawnicza jest naszym kręgosłupem od tak dawna.

Z tego względu, w kwietniu, maju i czerwcu, czyli na wydania kolejno numer 198, 199 i 200, firma przygotowuje coś specjalnego, zaplanowanego przez edytora scenariuszy, Alana Barnesa:

Przez pewien czas myślałem jaka to szkoda, że nie zrobiliśmy większego użytku z towarzyszy pierwszych trzech Doktorów w naszej głównej linii wydawniczej. Za pozwoleniem (bądź nie!) ciągłości, możemy mieć Piątego, Szóstego czy Siódmego Doktora, spotykającego się przyjaciółmi, z którymi dawno temu się pożegnali… Lecz mamy już trochę świetnych historii w typie School Reunion, ale nie mogłem odgonić się od myśli – czy nie moglibyśmy spróbować czego innego?

Wtedy pomyślałem – co by się stało, gdyby Piąty, Szósty i Siódmy Doktor nagle zjawili się w środku wcześniejszej, (względem nich – przyp. Souffle Agent) nigdy nie widzianej przygody, stojąc w miejscu swoich właściwych „ja”, którzy nagle z pewnych powodów zniknęli? Wędrujący Doktorzy, można powiedzieć. I to właśnie zrobiliśmy!

bigfinish-thedefectors-12-12-2014

Pierwszym tytułem, który zostanie wydany, jest napisany przez Nicholasa Briggsa The Defectors, gdzie sparowano Siódmego Doktora z Jo Grant; pojawi się także Richard Franklin jako kapitan Mike Yates. W pierwszej części trylogii wystąpią gościnnie David Graham (ThunderbirdsDoctor Who – głosy Daleków i Cybermenów, Kerensky w City of Death) oraz Barnaby Edwards (Doctor Who, odcinek Dalek).

Tak Nick Briggs komentuje pomysł na nadchodzącą trylogię:

Wyzwaniem jest umieszczenie „przesiedlonego” Doktora w przygodzie, która wydaje się być z zupełnie innego okresu, a on musi dojść do tego, czemu tam jest  i co powinien zrobić. Przyniesie to wiele pytań o to, co różni poszczególne wcielenia Doktorów.
Ta historia ma inne spojrzenie na motyw „bazy pod ostrzałem” umiejscowionej na odległej wyspie, wciąż jednak zaplątanej w sieć sekretów rządów oraz UNITu.

 Majowe wydanie Last of the Cybermen pióra Alana Barnesa ponownie złączy Colina Bakera z Frazerem Hinesem (obaj wystąpili w historii The Two Doctors – przyp. SA), dołączając do nich Wendy Padbury (w serialu wcielającej się w postać Zoe Heriot – przyp. SA). Edytor Big Finish tak opisuje perypetie Szóstego w tym wydaniu:

Ta historia ukaże Szóstego Doktora w towarzystwie Jamiego i Zoe, którzy zbadają tajemniczą cytadelę skrywającą sekret ostatecznego zniszczenia Cybermenów.

Ostatnią z trylogii, a jednocześnie 200 wydaniem, będzie przygoda autorstwa Eddie Robsona, The Secret History, gdzie Piąty Doktor  uwięziony ze Stevenem i Vicky w Konstantynopolu w VI w. nareszcie dowie się, czemu jest przyciągany do żyć swych poprzednich inkarnacji. Do Petera Davisona, Petera Purvesa oraz Maureen O’Brien dołączą Lysette Anthony (Dark ShadowsOliver Twist) oraz Tony Millan (Citizen Smith).

Alan Barnes komentuje całość trylogii:

Ale, czy jeśli któryś z tych Doktorów zmieni swą przeszłość, nawet w najmniejszy sposób… co się stanie w ich przyszłości?

Doctor Who- The DefectorsDoctor Who – Last of the Cybermen oraz Doctor Who – The Secret History można kupić osobno w przedsprzedaży na stronie Big Finish, bądź jako część sześcio- lub dwunastowydaniowej subskrypcji w promocyjnej cenie, wraz wyjątkowymi dodatkami.

Źródło: Big Finish NewsJoanna Cichoń Serce ma dość pojemne - pomieści słuchowiska, Classic Who, Ósmego, dzierganie, kakao, białą czekoladę. Ma nadzieję, że mózg także trochę pomieści informacji w sobie - ciągle trwa w ambicji pochłonięcia wiedzy z TARDIS Data Core.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *