Big Finish robi Torchwood

Fani Torchwood – cieszcie się! Kapitan Harkness i spółka wracają w formie słuchowisk!

Big Finish z dumą ogłosiło 3 maja otrzymanie licencji od BBC Worldwide na stworzenie sześciu historii audio do serii Torchwood, których podstawą jest znany spinn-off Doktora Who. A to oznacza m.in. powrót Johna Barrowmana do roli kapitana Jacka Harknessa! Sam aktor ogłosił swój powrót w formie audio w swym programie radiowym w niedzielny wieczór.

torchwood-conspiracy-03-05-2015
Okładka pierwszej historii serii słuchowisk „Torchwood”, „The Conspiracy”

Dla przypomnienia – Torchwood, spin-off serialu Doktor Who, został stworzony przez Russela T. Daviesa, odpowiedzialnego m.in. za pierwsze serie Doktora Who, wznowionego po 2005 roku, czy serial Queer as Folk, który swój debiut na ekranach telewizyjnych rozpoczął w 2006 roku. Ściśle tajna organizacja Torchwood ratowała Cardiff (i resztę świata) przed kosmicznym zagrożeniem i przerażającymi siłami, starając się ochronić miasto przed międzywymiarową szczeliną biegnącą pod nim. Organizacją dowodził kapitan Jack, nazywany towarzyszem Doktora, niesfornym Agentem Czasu, nieśmiertelnym, niebezpiecznym kanciarzem oraz świetnym uczestnikiem imprez. Kapitana Jacka nie można usunąć, ani mu ufać i nie ma siły, która by go zatrzymała.

Nowa seria słuchowisk będzie się skupiać na każdym z członków organizacji z osobna, badając wpływ jaki tajemnicze wydarzenia, mają na ich życie. Serię rozpocznie John Barrowman, grający główną rolę w The Conspiracy, przerażającym thrillerze autorstwa Davida Llewellyna, który wydany będzie we wrześniu 2015 roku.

Twórca Torchwood, Russell T. Davies, tak komentuje nadchodzącą serię:

Torchwood było na Księżycu, w Ameryce, Himalajach, lecz myślę, że teraz wreszcie wraca do domu, do geniuszu Big Finish.

Natomiast producent James Goss tak wypowiada się o całym projekcie:

To, co jest wspaniałe w Torchwood, to fakt bycia nie do zatrzymania, jak kapitan Jack i bycie tak samo przekonującym. Torchwood był sukcesem  na niemal każdym kanale BBC i jest jednym z paru brytyjskich serii telewizyjnych odnoszących sukces w Ameryce. Tytuł ten już miał okazję być jednym z czołowych słuchowisk na iPlayerze i jesteśmy zachwyceni, że będzie kontynuowany. To niezwykle ekscytujące rozpoczynać serię historią z Johnem Barrowmanem w roli głównej – on aż podskoczył na szansę pokazania kapitana Jacka z całkowicie nowej strony.

Producent wykonawczy, Jason Haigh-Ellery mówi:

To fantastyczne, że przywrócimy kapitana Jacka do życia (zapewne po raz tysięczny!) z pomocą Big Finish. Jest wiele nowych historii z Torchwood czekających na opowiedzenie i nie mogę się doczekać na Jacka i jego drużynę, by znów mogli bronić Ziemi. Jestem wdzięczny BBC i Russellowi T. Daviesowi za ustawiczną wiarę w nas  i podekscytowanie na myśl o wkroczeniu w nowy świat Big Finish.

Zaś producent wykonawczy, Nicholas Briggs:

Torchwood jest tym, co chcieliśmy zrobić od bardzo dawna. Ma świetne postacie i wiele historii do opowiedzenia. Naszym celem jest wprowadzenie serii całkowicie nowych, dramatycznych przygód. Zaczynamy od bardziej osobistych, skupionych historii, a z czasem przejdziemy do większej obsady i zakreślimy o wiele szersze koło. Niecierpliwie oczekujemy współpracy z całą obsadą, już sama współpraca z Russelem T. Daviesem była niezwykłą przyjemnością. Nie mógł być bardziej pomocny i wspierający. Nasz producent Torchwood, James Goss, przystąpił do działania bez żadnego ociągania się, a jego zauważalny entuzjazm jest dla nas inspiracją.

Kolejni członkowie obsady zostaną ujawnieni w późniejszym czasie.

Torchwood: The Conspiracy zostanie wydanie we wrześniu 2015 roku, a pozostałe pięć słuchowisk, następujących po sobie co miesiąc, będzie emitowane od stycznia 2016 roku. Już teraz można zakupić w przedsprzedaży wszystkie sześć wydań osobno bądź jako część subskrypcji.

Więcej szczegółów poznamy w najbliższych miesiącach.

Do tej niewątpliwie ekscytującej informacji, Big Finish udostępniło podcast, w którym możecie posłuchać wywiadu, jakiego John Barrowman udzielił reżyserowi Torchwood, Scottowi Handcockowi, na temat tych nowych słuchowisk.
Nicholas Briggs zaś, i to jest interesujące szczególnie dla nowych słuchaczy, nakreśla obecne plany wydawnicze Big Finish, jak i odpowiada na pytania dotyczące samego wydawnictwa – jak powstało, czym się zajmowało i zajmuje obecnie, jak pracuje się, czy pracowało, z osobami wcześniej związanymi z serialem, a obecnie z wydawnictwem. Wystarczy kliknąć w ten link, i wybrać opcję do odsłuchania teraz („Listen now”), bądź zapisać plik, by odsłuchać go w dogodnym czasie („Download podcast”).

Źródło: Big Finish ProductionsJoanna Cichoń Serce ma dość pojemne - pomieści słuchowiska, Classic Who, Ósmego, dzierganie, kakao, białą czekoladę. Ma nadzieję, że mózg także trochę pomieści informacji w sobie - ciągle trwa w ambicji pochłonięcia wiedzy z TARDIS Data Core.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *