Big Finish – przecena na Companion Chronicles

Promocji na Big Finish ciąg dalszy. W weekend pisaliśmy, że słuchowiskowy gigant zorganizował wielką wyprzedaż produkcji z serii Doctor Who Monthly Adventures. Jeśli jednak mało Wam Doktora, to jest też druga specjalna oferta: 50% rabatu na produkcje z serii The Companion Chronicles!

Companion Chronicles to nietypowy rodzaj słuchowisk, o nieco innym formacie niż te z Monthly Adventures. Nie mamy tu pełnej obsady, a jedynie kilku aktorów głosowych (zazwyczaj dwóch), jednym z nich jest odtwórca roli któregoś z towarzyszy. Jak sugeruje tytuł serii, scenariusz jest tak napisany, jakby towarzysz opowiadał nam swoją przygodę sprzed wielu lat. Pomysł na serię powstał, aby umożliwić robienie słuchowisk z tymi Doktorami, którzy zmarli zanim pojawił się pomysł na audio-produkcje z Doktorem. Dlatego najwięcej znajdziecie tu przygód z Doktorem Pierwszym, Drugim i Trzecim, ale zdarzały się również pozostałe klasyczne inkarnacje. Wśród narratorów znaleźli się m. in. Sophie Aldred (Ace, towarzyszka Siódmego), Nicola Bryant (Peri Brown, towarzyszka Szóstego i Piątego), Mark Strickson (Turlough, towarzysz Piątego), Lalla Ward (Romana II, towarzyszka Czwartego), Katy Manning (Jo Grant, towarzyszka Trzeciego), Frazer Hines (Jamie McCrimmon, towarzysz Drugiego), William Russell (Ian Chesterton, towarzysz Pierwszego), a nawet Nicholas Courtney (brygadier) i Carole Ann Ford (Susan Foreman).

Słuchowiska z Carole są szczególnie interesujące, ponieważ cztery z nich opowiadają przygody jej i Doktora jeszcze przed wizytą w Londynie w roku 1963! Począwszy od The Beginning 2012 roku, które zaczyna się dosłownie w momencie, gdy Pierwszy i Susan po raz pierwszy uruchamiają silniki TARDIS i opuszczają Gallifrey.

Companion Chronicles liczy sobie ponad 80 tytułów i wszystkie są dostępne do końca lutego w obniżonej cenie 4 euro od sztuki. Zapraszamy do zakupów i do słuchania!

 Pasjonat fantastyki naukowej oraz brytyjskiej literatury i popkultury. Poza samym serialem (włącznie z tzw. Classic Who) jest też obeznany z innymi mediami współtworzącymi uniwersum (książkami, słuchowiskami, komiksami), związany z Gallifrey.pl od roku 2017. Regularnie pojawia się na konwentach jako prelegent z wykładami nt. „Doktora Who”. Okazyjnie łączy siły z Dominikiem, tworząc filmy na jego kanał na YouTubie. Zawodowo realizuje doktorat z nanotechnologii oraz prowadzi program „Kanapa Fizyków” na YouTubie.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *