BBC odpowiada na zarzuty odnośnie wydarzeń w „The Timeless Children”

Ostatni odcinek 12 serii, Dzieci spoza czasu („The Timeless Children”), wywołał wśród fanów wiele kontrowersji dotyczących ujawnienia Doktor(a) jako tytułowego dziecka spoza czasu. Część fanów uznała, że nowe pochodzenie Doktor(a) oraz istnienie inkarnacji wcześniejszych od tej granej przez Williama Hartnella niszczy kanon serialu i szkodzi jego spuściźnie. W odpowiedzi na zarzuty fanów, BBC już po raz drugi w tym roku (wcześniej poznaliśmy ich oświadczenie dotyczące sceny z odcinka Czy mnie słyszysz? („Can You Hear Me?”)) wydało oświadczenie odnośnie wydarzeń dziejących się w serialu.

Doctor Who to ukochany, trwający lata serial, a my rozumiemy, że niektórzy ludzie czują przywiązanie do określonej przez nich koncepcji Doktor(a), czy też, że lubią pewne aspekty serialu bardziej niż inne. Opinie są zdecydowane, co świadczy o wpływie na wyobraźnię, jaki ma Doctor Who – to, że tylu ludzi angażuje się w to na tak wielu różnych poziomach.

Z całego serca popieramy swobodę twórczą scenarzystów i uważamy, że tworzenie historii pochodzenia jest podstawą w pisaniu fantastyki naukowej. To, co zostało napisane, nie zmienia przepływu historii od początków genialnego Doktora Williama Hartnella – to po prostu dodaje nowe warstwy i możliwości do tej trwającej cały czas sagi.

Otrzymaliśmy również wiele pozytywnych reakcji na cliffhanger, który wydarzył się w tym odcinku. Pozostaje nadal wiele pytań czekających na odpowiedź, i mamy nadzieję, że wrócicie, aby dołączyć do nas i zobaczyć, co się stanie [w następnym odcinku], ale rozumiemy, że nie możemy zadowolić wszystkich naszych widzów przez cały czas, a wasza opinia została poruszona przez producenta wykonawczego serialu.

Co sądzicie o odcinku The Timeless Children? Czy zarzuty fanów mają w tym przypadku sens? Jaki wpływ, waszym zdaniem, te wydarzenia wywierają na kanon serialu?

Źródło: Doctor Who TV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *