Samuel Anderson dołączy w ósmej serii

Samuel Anderson (Męska historiaGavin i Stacey), dołączy do obsady serialu Doktora Who, jako cyklicznie powracająca postać w serii 8. Anderson wcieli się w rolę Danny’ego Pinka – nauczyciela pracującego w tej samej szkole, w której uczy towarzyszka Doktora – Clara Oswald.

W sprawie przystąpienia do serialu, Samuel Anderson powiedział:

Byłem tak podekscytowany dołączeniem do Doktora Who, że chciałem skakać z radości! Obawiałem się tylko, że nie zdążę ochłonąć przed rozpoczęciem filmowania. Serial jest kwintesencją kultury brytyjskiej i nie mogę uwierzyć, że jestem teraz jego częścią. To zaszczyt, móc pracować u boku Petera Capaldiego oraz Jenny Coleman i nie mogę się doczekać, aby pokazać ludziom, jak mój bohater włącza się w  tak fantastyczny duet!

Steven Moffat, główny scenarzysta i producenty wykonawczy, dodał:

Już po raz czwarty w historii Doctora Who, szkole Coal Hill nadchodzi z pomocą TARDIS. W 1963 roku nauczycielom Ianowi Chestertonowi i Barbarze Wright towarzyszył Pierwszy Doktor, a teraz nadeszła kolej Clary Oswald. I bardzo szybko Sam Anderson, jako Danny Pink, wkroczy w świat Doktora. Ale jak i dlaczego? Odpowiedzi nadejdą jeszcze w tym roku, w ósmej serii – a pierwszej Capaldiego!

Niedawno rozpoczęło się filmowanie czwartego odcinka nowej serii, w którym zagra również Robert Goodman (Gangi Nowego Jorku, Gra o Tron) i piątego, w którym wystąpili Jonathan Bailey (Broadchurch, Groove High) i Pippa Bennett-Warner (The Smoke, Death in Paradise).

źródło: bbc.co.uk

One thought on “Samuel Anderson dołączy w ósmej serii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *