Już niedługo nowe słuchowisko z Jedenastym Doktorem

Kto z was, spytany o ulubiony numerek przy imieniu Doktor, bez wahania odpowie: „Jedenasty!”? Kto stęsknił się za Amy i Clarą, a może nawet Maldovarem?

Już w te wakacje ukaże się nowe słuchowisko z Jedenastym Doktorem, zatytułowane The Eleventh Doctor Chronicles. Usłyszymy w nim cztery historie, osadzone w czterech zupełnie różnych miejscach: na mglistej, kolonizowanej planecie, wśród gałęzi olbrzymiego drzewa, w siedzibie Doriuma Maldovara i, oczywiście, w dziewiętnastowiecznym Londynie.

Za reżyserię nowych słuchowisk od Big Finish odpowiedzialna jest Helen Goldwyn, zaś w roli Doktora usłyszymy Jacoba Dudmana.

Poniżej znajdziecie szczegóły dotyczące poszczególnych słuchowisk.

The Calendar Man – AK Benedict

W odpowiedzi na wołanie o pomoc, Doktor i Amy przybywają na mglistą planetę, kolonizowaną przez ludzi. Żadnemu z kolonistów nie wydaje się jednak, by cokolwiek miało być nie w porządku. Żadnemu… z wyjątkiem młodej kobiety, która ukrywa się w ciemnościach, ciągle zapisując coś  w notatniku.

Wkrótce Amy wpada na trop zaginionych kolonistów, podczas gdy Doktor wchodzi we mgłę, szukając czegoś baśniowego.

Czas ucieka, a Calendar Man przerzuca strony ich żyć…

The Top of the Tree – Simon Guerrier

W czasie jednej z dorocznych wycieczek, Doktor i młody Kazran Sardick wpadają w tarapaty, gdy TARDIS wplątuje się w gałęzie bardzo dziwnego, ogromnego drzewa. Natykają się na miejsce, w którym niezliczone gatunki walczą ze sobą o przetrwanie: ekosystem zabójczej fauny i flory wraz z plemieniem prymitywnych ludzi.

Tę zagadkę można będzie rozwiązać tylko wspinając się w górę. Co jednak znajdą na samym czubku drzewa?

The Light Keepers – Roy Gill

Dorium Maldovar ma problem. Jego interesom nie służą samozwańczy „Latarnicy”, którzy pojawili się na jego terenie i wykopują tajemnicze minerały. Kiedy Doktor po raz kolejny pojawia się na jego drodze, Dorium prosi go, by dowiedział się, czego ci śmieciarze chcą i co tak naprawdę robią w swojej latarni.

Ale latarnia zaczyna sygnalizować zagrożenie – a sygnał ten został w niej zamieszczony, by ostrzec przed czymś znacznie bardziej starożytnym i potężnym, niż ktokolwiek może sobie wyobrazić. Przed czymś, co powraca…

False Coronets – Alice Cavender

Goniąc za czasową anomalią, Doktor i Clara przybywają do londyńskiego lochu, w którym na egzekucję czeka dziwna więźniarka. Znajdują się w dziewiętnastowiecznej Anglii, kiedy król został zdetronizowany, a Republikanie przejęli władzę, nosząc fałszywe korony.

Podczas gdy Doktor poszukuje źródła ingerencji obcych w linie czasu, Clara zwraca się o pomoc do miejscowych ludzi i zostaje zaproszona na przyjęcie. Historia zaczyna biec niewłaściwym torem. W nadpisaniu jej na nowo musi pomóc sama Jane Austen.

Premiera słuchowiska z Jedenastym już w sierpniu. The Eleventh Doctor Chronicles można zamówić tutaj. Wydanie na płycie kosztuje 26,01 €, a cyfrowa wersja 20 €.

Źródło: Big Finish

One thought on “Już niedługo nowe słuchowisko z Jedenastym Doktorem

  1. Ja tam wciąż czekam na serię w której usłyszymy Matta Smitha. Seria Chronicles jest bardziej jak coś pomiędzy słuchowiskiem, a audiobookiem, nie jak większość słuchowisk Big Finish, które są takimi teatrami dźwiękowymi z pełną obsadą.

    Żeby nie być jednak negatywnym powiem, że Jake Dudman to niezły naśladowca głosów, a Jedenasty bardzo dobrze mu wychodzi, więc cool.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *