Ingrid Oliver wie, która Osgood była Zygonem

Ingrid Oliver podpowiada, że jest „kilka bardzo małych wskazówek”, wyjawiających, która z Osgood nie była człowiekiem.

Osgood pojawiła się pierwszy raz w odcinku Dzień Doktora („The Day of the Doctor”) z 2013 roku, gdzie jako naukowiec z UNITu została skopiowana przez Zygona. Jedną z istniejących od tamtego czasu Osgood zabiła Missy w odcinku Śmierć w niebie („Death in Heaven”), jednak nie wyjaśniono, która z nich (człowiek czy Zygon) przeżyła.

Omawiając ubiegłoroczne odcinki Inwazja Zygonów („The Zygon Invasion”) i Inwersja Zygonów („The Zygon Inversion”), Oliver powiedziała Doctor Who: The Fan Show:

W scenariuszu było po prostu napisane Osgood 1 i Osgood 2. Steven [Moffat] nigdy nie powiedział jasno: „To jest Zygon-Osgood, a to jest Nie-Zygon-Osgood, albo to Osgood-Hybryda”, więc w pewnym stopniu sama o tym zdecydowałam, ale nie wiem, czy taka jest prawda!

Zapytana, czy są jakieś wskazówki, która Osgood jest człowiekiem, odpowiedziała:

Tak, w mojej głowie było kilka małych wskazówek. Ale, szczerze powiedziawszy, jest to sprawa otwarta na interpretację – wydaje mi się, że taki jest sens odcinka. Z mojej strony, jest oczywiście kilka niewielkich rzeczy, które zrobiłam.

Na koniec dodała ze śmiechem:

Nie wiem, czy ludzie to zauważyli, pewnie nie… Zygon-Osgood bardzo często gładzi się po brodzie!

Jak uważacie? Która Osgood była Zygonem?

Źródło: CultboxUwielbia herbatę, seriale (zwłaszcza brytyjskie) i superbohaterskie filmy. W przerwach pomiędzy seansami kolejnych odcinków lub filmów, udaje że studiuje. Gdyby mogła nie dorastałaby.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Ingrid Oliver wie, która Osgood była Zygonem

  1. Jak dla mnie jasne jest, że ta zabita przez Missy byłą Zygonką. W dziewiątej serii na jej miejsce weszła Bonnie i status quo został przywrócony: są dwie Osgood, jedna człowiek, druga Zygon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *