Zupełnie nowe historie o towarzyszach Pierwszego Doktora

Big Finish ujawiniło tytuły czterech nowych słuchowisk, które zostaną wydane w czerwcu Doctor Who – The First Doctor Chronicles Box Set.

W nowym box-secie znajdą się historie takie jak:

The Sleeping Blood, autorstwa Martina Daya

Doktor zachorował, więc Susan jest zmuszona opuścić bezpieczną TARDIS. W czasie szukania leków w opuszczonym laboratorium zostaje wplątana w śmiertelne starcie pomiędzy terrorystą trzymającym cały świat dla okupu i żołnierza wysłanego, żeby go powstrzymać.

The Unwinding World, autorstwa Iana Pottera

Życie w biurze jest ciężkie, dojazd do pracy jest koszmarem i nic nie działa tak jak powinno. Vicki zdaje się pamiętać czasy, gdy wszystko było lepsze; czasy przed niewielkim mieszkankiem. Nadszedł czas, by do jej życia powróciło nieco emocji. Szkoda tylko, że Doktor nie może jej pomóc.

The Founding Fathers, autorstwa Simona Guerriera

TARDIS ląduje na Leicester Square w lecie 1762 roku. Gdy Doktor, Steven i Vicki nie mogą dostać się z powrotem do TARDIS, prawdopodobnie tylko jeden człowiek na Ziemi jest w stanie im pomóc. Jednak ów Amerykanin – Benjamin Franklin – ma swoje własne problemy…

The Locked Room, autorstwa Simona Guerriera

Steven Taylor zostawił Doktora i TARDIS, żeby zostać królem obcego świata. Jednak minęło już wiele lat od kiedy opuścił tron i rozpoczął pustelnicze życie w górach, z dala od swoich poddanych. Nie ucieka przed swoją przeszłością – wręcz przeciwnie. O czym niedługo dowie się Sida – jego wnuczka…

Wydawnictwo to nic innego jak kontynuacja zakończonej w zeszłym roku linii Companions Chronicles, która wyróżniała się na tle innych produkcji Big Finish formą łączącą audiobooka (narracja głównego bohatera – najczęściej towarzysza jednej z czterech pierwszych inkarnacji Doktora) z prostym słuchowiskiem (drugi aktor w roli innej postaci oraz standardowy design dźwiękowy i muzyka). „Kroniki Towarzyszy” wydawane były regularnie przez 8 lat i razem liczą 80 historii zebranych w 8 sezonach.

Doctor Who – The First Doctor Chronicles Box Set będzie miało swoją premierę już w czerwcu. Chcielibyście poznać dalszy ciąg tych historii?

Źródło: Big FinishUwielbia herbatę, seriale (zwłaszcza brytyjskie) i superbohaterskie filmy. W przerwach pomiędzy seansami kolejnych odcinków lub filmów, udaje że studiuje. Gdyby mogła nie dorastałaby.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *