Tydzień z Big Finish (14.03.–20.03.2016)

Podsumowanie nowości od Big Finish z ubiegłego tygodnia.

Zbliża się kwiecień, a wraz z nim premiera realizowanej w ramach głównej serii wydawniczej trylogii The Two Masters. Właśnie pojawił się trailer pierwszej części And You Will Obey Me, która ukaże się już w najbliższym miesiącu. Można go odsłuchać tutaj. Będzie to historia Piątego Doktora, a w rolę Mistrza wcieli się Geoffrey Beevers. W kolejnym miesiącu premierę będzie miała przygoda Szóstego Doktora z Alexem Macqueenem w roli Mistrza – Vampire of the Mind. Jej trailer również już możemy odsłuchać tutaj. Każdą z części trylogii można kupić za 19 euro (za CD) lub 12,99 euro (za wersję do ściągnięcia).

Pozostając w temacie głównej serii wydawniczej – w ubiegłym tygodniu premierę miało marcowe słuchowisko, które było 210 od początku realizacji comiesięcznej serii. The Peterloo Masacre to historyczna, wstrząsająca opowieść z udziałem Piątego Doktora. Obok niego pojawią się Nyssa (Sarah Sutton) oraz Tegan (Janet Fielding). Słuchowisko można kupić za 12,99 euro (za ściągnięcie) lub 19 euro (za CD). Natomiast tutaj można wysłuchać jego trailera.

Ale to nie jedyna premiera ubiegłego tygodnia. Ukazało się również kolejne słuchowisko z serii The Fourth Doctor Adventures. Słuchowisko nosi tytuł The Paradox Planet, a historia rozpoczyna się od zderzenia TARDIS z Czołgiem Czasu. Obok Toma Bakera głosów użyczą Lalla Ward (jako Romana) oraz John Leeson (jako K-9). Opowieść jest dostępna za 13,93 euro (CD) lub 8,99 euro (ściągnięcie). Natomiast tutaj można za darmo wysłuchać jego trailer. Warto też dodać, że akcja będzie kontynuowana w opowieści Legacy of Death, która ma się ukazać w przyszłym miesiącu.

Na maj zapowiedziano premierę trzeciej części drugiej serii słuchowisk Torchwood – Ghost Mission. Jej bohaterem będzie pojawiający się tu i ówdzie w serialu, książkach i słuchowiskach sierżant Andy Davidson, który w końcu dostanie szansę dołączenia do Torchwood. W tej roli oczywiście wystąpi Tom Price. Słuchowisko można kupić w przedsprzedaży za 7,99 euro (za ściągnięcie) lub 12,66 euro (za CD). Natomiast tutaj można wysłuchać jego trailera.

Tymczasem jeszcze w tym miesiącu planowana jest premiera krótkiej historii czytanej przez Sophie Aldred. Washington Burns jak każdy short trip można kupić w przedsprzedaży za 2,99 euro.

A na koniec promocja od Big Finish – już w maju będzie można kupić kompletne dwie serie słuchowisk Cyberman. Jest to spin-off, pierwotnie wydawany w 2005 (1. seria) oraz 2009 roku (2. seria). Całość promocyjnego boxu składa się z ośmiu słuchowisk, które można kupić za 20 euro (wersja do ściągnięcia) lub 31,69 euro (wersja na płycie CD).

Po ubiegłym tygodniu ubogim w doktorowe newsy tym razem Big Finish nas rozpieszcza. Która pozycja podoba się Wam najbardziej?

Źródło: Big FinishMateusz K. - sympatyczny student geografii, miłośnik literatury przygodowej i takiego też kina. Dziwny człowiek, który uwielbia psychologię i amatorsko się nią zajmuje (obserwuje ludzi). Poza tym bardzo lubi pisać.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *