Tydzień z Big Finish (06.07-12.07.2015)

Trochę nowości, pożegnanie oraz wypatrywanie przyszłości – sprawdźmy, co piszczy w Big Finish.

W mijającym tygodniu przywitaliśmy czwartą serię specjalnej grupy Counter-Measures, której debiut nastąpił w historii Siódmego Doktora, „Remembrance of the Daleks”. Grupa musi się zmierzyć ze starymi wrogami, którzy wykorzystują każdą chwilę na unicestwienie naszych protagonistów – jak sobie poradzą?
Jeśli chcielibyście poznać poprzednie przygody grupy, Big Finish do południa w poniedziałek, czasu brytyjskiego, udostępnia pierwszą i drugą serię po obniżonej cenie – £20 za format CD oraz £15 za pobranie, wszystkie cztery serie zaś można kupić w pakiecie w cenie £100 za CD oraz £62 za pobranie. Na zachętę, bez opłat możecie pobrać wybrany odcinek z pierwszej serii – „Counter-Measures: Artificial Intelligence”, którego fabuła ma swoje konsekwencje w serii czwartej! W obniżonej cenie, tym razem do końca lipca, jest również swoisty prequel do tego spin-offu – „Doctor Who: 1963: The Assassination Games”, za którego zapłacicie tylko £2.99. Skusicie się?

Wraz z nowym słuchowiskiem głównej linii wydawniczej, „Doctor Who: We Are the Daleks” witamy ponownie Bonnie Langford, czyli towarzyszkę Siódmego Doktora, Mel Bush. Jak obiecuje wydawnictwo, ta 201 historia z tej linii wydawniczej jest idealną do rozpoczęcia swojej własnej przygody z Big Finish. Na zachętę poniżej możecie posłuchać zapowiedzi nowej przygody Mel i Siódmego. Ich następna wspólna przygoda – już w sierpniu!

Najnowsza seria przygód z Czwartym (Tom Baker) i Leelą (Louise Jameson) dobiega końca. Ich ostatnia historia z serii „The Fourth Doctor Adventures Series 4”, „Doctor Who: Return to Telos”, doprowadzi ich w miejsce znane fanom tzw. Classic Who, gdzie wraz z dawnych przyjacielem będą musieli walczyć o swe życie, życie wielu istnień… i o pewnego psa.

Na koniec patrzymy w przyszłość, mianowicie na grudniowe wydanie – „Doctor Who: Theatre of War”, napisane i zaadaptowane przez Justina Richardsa. Jest to siódme słuchowisko z cyklu „Novel Adaptations”, w którym Siódmy (Sylvester McCoy), Ace (Sophie Aldred) i Bernice Summerfield (Lisa Bowerman) badają sprawę iście szekspirowskiej tragedii na planecie Menaxus. Fani serii „Galifrey” ucieszą się z powrotu przebiegłego i knującego Irvinga Braxiatela.

Kolejny raport za tydzień!

Źródło: Big Finish NewsJoanna Cichoń Serce ma dość pojemne - pomieści słuchowiska, Classic Who, Ósmego, dzierganie, kakao, białą czekoladę. Ma nadzieję, że mózg także trochę pomieści informacji w sobie - ciągle trwa w ambicji pochłonięcia wiedzy z TARDIS Data Core.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *