Steven Moffat uhonorowany OBE

Główny scenarzysta „Doctora Who” znalazł się na liście osób uhonorowanych Orderem Imperium Brytyjskiego.

Steven Moffat, główny scenarzysta seriali Doktor Who i Sherlock, znalazł się wśród uhonorowanych Orderem Imperium Brytyjskiego. Prestiżowy tytuł Oficera Orderu Imperium Brytyjskiego (OBE) zostanie mu przyznany za zasługi na polu dramaturgii.

W krótkim wywiadzie dla BBC Moffat wyraża swoje zadziwienie otrzymanym honorem:

Nigdy nie myślałem, że dostanę cokolwiek takiego. Jestem zadziwiony, a przede wszystkim podekscytowany jak nikt inny. W żadnym wypadku nie jestem cyniczny, ani nie podchodzę do tego z rezerwą. Jestem naprawdę, naprawdę szczęśliwy.

Cały wywiad dostępny jest tutaj.

Dyrektor oddziału BBC Cymru Wales, Rhodri Talfan Davies, tak komentuje uhonorowanie Moffata:

Jesteśmy niezwykle podekscytowani, widząc jak kreatywność Stevena jest zauważana w dzisiejszym świecie. Nie tylko zafascynował miliony widzów na całej Ziemi, pomógł także wypromować walijski sektor kreatywności, inspirując generację talentów tutaj, w Walii, do zaznaczenia swojej obecności na globalną skalę. Jestem zachwycony, widząc że jego nadzwyczajne osiągnięcia zostały uhonorowane.

Oprócz Moffata, na liście uhonorowanych znaleźli się m.in. Benedict Cumberbatch, któremu przyznany zostanie tytuł Komandora Orderu Imperium Brytyjskiego (CBE – będący o klasę wyżej od OBE; Cumberbatch swego czasu wystąpił w słuchowisku z Siódmym Doktorem), Michael Bond, autor cyklu książek o misiu Paddingtonie (CBE). Także za zasługi na polu dramaturgi, uhonorowani OBE zostaną Lesley Manville, grajaca Heather Hartnell w rocznicowym dokumencie fabularyzowanym „An Adventure in Space and Time” oraz Martin Clunes, którego pierwszym występem w telewizji była rola Lona w historii piątej inkarnacji Doktora, „Snakedance”, a obecnie jest kojarzony z tytułową rolą w serialu „Doc Martin”. Tytuł Rycerza Orderu Imperium Brytyjskiego (KBE) zostanie nadany Lenny’emu Henry’emu za działalność charytatywną i dramatyczną (Henry zagrał Doktora w skeczu z 1985 roku, w swoim programie rozrywkowym), a honorowy tytuł Rycerza zostanie przyznany Kevinowi Spacey’owi.
Poprzednik Stevena Moffata na stanowisku showrunnera Doktora Who, Russell T Davies, otrzymał OBE w 2008 roku.

Źródło: Doctor Who NewsJoanna Cichoń Serce ma dość pojemne - pomieści słuchowiska, Classic Who, Ósmego, dzierganie, kakao, białą czekoladę. Ma nadzieję, że mózg także trochę pomieści informacji w sobie - ciągle trwa w ambicji pochłonięcia wiedzy z TARDIS Data Core.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Steven Moffat uhonorowany OBE

  1. Cumberbatch był w słuchowisku? Zaczynam wierzyć w zasadę, że wszyscy brytyjscy aktorzy muszą być jakoś powiązani z Doktorem Who. A jak nie są, to będą.
    Gratulacje dla Moffa i wszystkich nagrodzonych!

    1. Był, był – w „Forty-Five” jako Howard Carter i bezimienna postać :) A jego mama, Wanda Ventham, wystąpiła w trzech różnych historiach telewizyjnych – The Faceless Ones (Drugi Doktor), The Image of the Fendahl (Czwarty Doktor) oraz w Time and the Rani (Siódmy Doktor). Tylko jego ojciec nie wystąpił [a przynajmniej nie spotkałam się z takową informacją] w niczym związanym z DW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *