Steven Moffat o koncepcji Heaven Sent

Przed nami przedostatni odcinek dziewiątej serii, Heaven Sent. Steven Moffat opowiedział nieco szerzej o powstawaniu tej historii.

Jak zapewne już wiecie, będzie to odcinek jednego aktora – pierwszy w historii serialu. Zobaczymy w nim wyłącznie Petera Capaldiego jako Dwunastego Doktora oraz przewijającego się w tle Jamiego Reida-Quarella w roli the Veil.

Moffat powiedział w rozmowie z Radio Times:

Muszę się dopiero przekonać czy aby nie zwariowałem. Zdałem sobie sprawę, że oto właśnie napisałem dla niego ogromny monolog na zakończenie [Inwersji Zygonów („The Zygon Inversion”)]. Dziesięciominutowy. Pisałem to w nieskończoność. I tak sobie pomyślałem: „Może nie potrzebujemy nikogo innego, nie potrzebujemy kogoś, żeby mu potakiwał? Może on sam wystarczy?”.

Przypomnijmy – w Inwersji Zygonów, napisanej wspólnie przez Petera Harnessa (Zabić Księżyc („Kill the Moon”)) i Moffata, możemy oglądać wspaniałą scenę, w której Dwunasty Doktor spiera się z Bonnie, zygońskim odpowiednikiem Clary i ostatecznie przekonuje ją do zejścia z wojennej ścieżki.

Jeśli możemy liczyć na 55 minut czegoś podobnego, to wszystko wskazuje na to, że będzie to niesamowity odcinek.

Twórca serialu stwierdził również, że zabawa formatem jest czymś, co starali się uskutecznić odkąd serial wrócił na antenę:

Jeśli nie spróbujesz zrealizować rzeczy, które chociaż trochę cię przerażają, których każdy się boi, wtedy serial będzie wydawał się taki jakim nie powinien być – będzie wydawał się przestarzały. Pamiętam, że kiedy Russell T Davies przywrócił serial powiedział: „Nie możemy nigdy pozwolić żeby trącił myszką. Zawsze musi być nowatorski”. To zadziałało i odtąd tego się trzymamy.

Peter Capaldi również był entuzjastyczny względem nowego odcinka. Porównywał go z klasyczną historią z Drugim Doktorem, The Mind Robber:

Uwielbiam historie, które wydają się tchnąć istotą Doktora Who. Taki właśnie wydaje mi się być ten odcinek. Jest wymagający, ponieważ uświadamia mi, że jeśli widownia się mną znudzi to będzie bardzo zły znak. Ale równocześnie jest to o wiele bardziej złożona sprawa…

Heaven Sent zostanie wyświetlony już dzisiaj o 21.05 naszego czasu (20.05 czasu brytyjskiego) na antenie BBC One i będzie trwał 55 minut.

Też już nie możecie się doczekać?

Źródło: KasterborousMiłośnik fantastyki, tolkienista, fan brytyjskiej muzyki i seriali (w zasadzie wszystkiego co brytyjskie).W DW wkręcony od 2014. Jego ulubione inkarnacje to Ósmy i Jedenasty Doktor. Cosplayer i konwentowicz. Powoli brnie przez klasyczne odcinki. Pasjonat wszelakich wątków mitycznych i przetworzeń tzw. „kultury wysokiej” w popkulturze. Do tego (meta)narracje superbohaterskie, legendy arturiańskie i prerafaelici. I parę(naście) innych rzeczy.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *