Rebecca Benson o granej przez siebie bohaterce

Młoda aktorka, która wcieliła się w postać Kar w odcinku Pożeracze Światła („The Eaters Of Light”), była gościem programu Doctor Who: The Fan Show – The Aftershow, gdzie opowiedziała między innymi o tym, dlaczego uważa tę rolę za istotną.

Na początku aktorka przyznała, że ma bardzo dużo sympatii do granej przez siebie postaci. Kiedy prowadząca program Christel Dee stwierdziła, że ma ochotę przytulić i pocieszyć Kar, która zachowuje się bardzo dzielnie, Benson od razu się z nią zgodziła:

Uwielbiam ją, myślę, że też chciałabym ją przytulić!

Aktorka pojawiła się wcześniej w takich serialach, jak The Crown (gdzie ważną rolę zagrał również Matt Smith) czy w Grze o Tron, powiedziała jednak, że rola w Doktorze Who przyniosła jej najwięcej radości:

Kiedy pojawiła się postać Kar, byłam tak bardzo podekscytowana, mogąc grać wojowniczkę. Uszczęśliwiło mnie, że dostałam swój miecz i mogłam biegać z groźnym okrzykiem i robić te wszystkie heroiczne rzeczy, o których zawsze marzysz, zostając aktorką!

Inną ekscytującą częścią jej pracy na planie była możliwość sprzeciwienia się samemu Doktorowi…

Kiedy po raz pierwszy kręciłam te sceny i stanęłam nagle z Peterem twarzą w twarz, mówiąc mu co myślę, co powinniśmy zrobić i co sądzę na jego temat, przeżyłam moment realizacji: oto jestem w Doktorze Who i krzyczę na Doktora, to niesamowite! Świetnie się wtedy bawiłam.

Zapytana o to, jak ważne są pozytywne kobiece wzorce w Doktorze Who, Benson odpowiedziała:

To jest tak bardzo ważne! Naprawdę ważne jest, żebyśmy pokazywali taką reprezentację dla małych dziewczynek, żeby poczuły, że mogą osiągnąć coś lepszego, zrobić więcej, sięgnąć po wyższe cele. Nie chodzi tylko o to, żeby wprowadzać „silne” postacie kobiece, chodzi o pisanie takich bohaterek, które są prawdziwe, żebyś patrząc na nie pomyślała: Wiesz co, na jej miejscu czułabym się tak samo.

Nie musisz zawsze być silna, żeby stanowić dobry wzór do naśladowania.

Jeśli chcecie zapoznać się z resztą rozmowy, zachęcamy do obejrzenia całego odcinka The Fan Show. Aktora opowiada na przykład o swoim szkockim pochodzeniu, ukrywaniu roli przed rodziną, a także scenerii, kostiumach i marznięciu na planie:A wy polubiliście postać Kar? Uważacie, że aktorka stanęła na wysokości zadania?

PATRONITEUzależniona od herbaty, pisania i brytyjskich seriali. Kocha ludzi, teatr, wiedzieć więcej. Nie znosi fasolki, seksizmu i źle napisanych dialogów.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *