Raport z planu – seria 12: Dalekowie? (05.10-31.10)

Mimo że nie znamy jeszcze daty jej premiery, 12 seria zbliża się wielkimi krokami.

5 października Jodie Whittaker w rozmowie z Zoe Ball wyjawiła, że zdjęcia do nowych odcinków są prawie zakończone.

Jestem w mojej przyczepie w Cardiff, gotowa, by iść na plan…

To naprawdę ekscytujące uczucie. Zbliżamy się do końca zdjęć i nie możemy się doczekać, aż wszyscy zobaczą efekty naszych prac. Bardzo dużo się dzieje. To było dziewięć niesamowitych miesięcy biegania i mierzenia się z potworami. Będzie świetnie! Razem ze mną w przyczepie siedzi Mandip, która pilnuje, żebym niczego nie wypaplała.

Wiemy już, że w nowej serii pojawią się Judooni i Cybermeni. Najwyraźniej do tej grupy dołączą też Dalekowie. Fani na Clifton Suspension Bridge zauważyli grupkę Daleków.

Na zdjęciu dostrzec możemy zupełnie nowy wygląd podstawy czołgu Daleka. Teraz jest bardziej masywny i wyraźnie odstaje od reszty. Środkowa część również została zmodyfikowana. Słynne dalekowe “kulki” nie są teraz rozłożone równomiernie, a góra daleka przypomina tego z Postanowienia noworocznego (“Resolution”).

Na powyższym wideo możemy dostrzec zniszczony model nowego Daleka.

25 października ekipa wraz z aktorami urządzili imprezę halloweenową z okazji końca zdjęć. Na zdjęciu znajduje się Sheena Bucktowonsing, edytorka scenariuszy nowej serii.

View this post on Instagram

Halloween japes/ Wrap party FUN

A post shared by Sheena (@sheenabucktowonsing) on

Mandip Gill oraz Jodie Whittaker przebrały się za Fridę Kahlo i Się.

Od 26 do 31 października dogrywane były pojedyncze sceny. Jeden z uczestników wystawy w Muzeum Londyńskim dostał informację, że zarówno TARDIS, jak i strój Doktor muszą wrócić do Cardiff.

31 października do brytyjskich sklepów trafił magazyn Empire 2020 Preview.

Jest w nim malutki fragment o nowej serii:

Po roku nieobecności na naszych ekranach, spodziewajcie się powrotu New Who na początku 2020 roku. W 12 serii ujrzycie nosorożcopodobnych Judoonów oraz historię związaną z Mary Shelley.

Jako że była to sekcja, w której opisywano świąteczne programy telewizyjne, moglibyśmy się spodziewać odcinka noworocznego, tak jak to miało miejsce w tym roku. Potwierdzałby to również opis pierwszego numeru nowego komiksu Doctor Who: The Thirteenth Doctor: Season Two.

Nominowana do nagrody Eisnera Jody Houser oraz artystka Witchblade Roberta Ingranata powracają. Stworzą one zupełnie nowe historie w komiksowym uniwersum Trzynastej Doktor. Spin-off przygody zaczynającej się w nowym roku.

Komiks będzie miał premierę 8 stycznia.

W nocy z 29 na 30 października miały miejsce zdjęcia w Cardiff. Najciekawsza część zdjęć działa się w Cardiff Castle. Przed nim widziano rekwizyty w postaci Daleków. Na planie nieobecny był Bradley Walsh, który w tamtym momencie był w Londynie.

Niedługo później na skrzyżowaniu Wharton i St. Mary Street dostrzeżono grupkę dwudziestu statystów, którzy w popłochu uciekali przed Dalekami.

Jeden z widzów nagrał 18-minutową relację z planu.

Następnie ekipę widziano w centrum handlowym na Churchill Way.

31 października Claire Pritchard-Jones na Twitterze wyjawiła, że zdjęcia dobiegły końca.

Wraz z końcem zdjęć na wszystkich mediach społecznościowych BBC pojawiło się takie zdjęcie:

Wszystkie ptaszki ćwierkają, że już za rogiem czeka zwiastun nowej serii, a tym samym ogłoszenie daty premiery. Czekacie na nową serie tak mocno jak my?Geek-Teen który kocha wszystkie brytyjskie produkcje. Wielki fan SuperWhoLock, oraz zawodowy pijacz kawy i herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *