Poznajcie towarzyszy Trzynastej Doktor!

Wreszcie dowiedzieliśmy się, kogo zobaczymy w rolach nowych towarzyszy Trzynastki. Teraz czas na parę słów o aktorach, z którymi przeżywać będziemy nowe przygody Doktor.

Wiemy już, że możemy spodziewać się trojga stałych towarzyszy oraz jednej powracającej postaci (news o tym znajdziecie tutaj). O ich rolach jeszcze nic nie wiemy, możemy jednak przybliżyć wam postacie aktorów i ich dorobek.

towarzysze


Graham towarzyszy

Imię i nazwisko: Bradley Walsh

Data i miejsce urodzenia: 4.07.1960, Anglia (57 lat)

Najsłynniejsza rola: Danny Baldwin w Coronation Street

Bradley Walsh jest człowiekiem bardzo wszechstronnym – jest aktorem, komikiem, piosenkarzem, prezenterem telewizyjnym i… byłym piłkarzem. W wieku 18 lat dołączył do drużyny Brentford F.C. jako profesjonalny zawodnik, jednak kilka lat później urazy kostki uniemożliwiły mu dalszą grę. Następnie przez cztery lata prowadził różne programy telewizyjne, w tym teleturnieje The Chase Cash Trapped. Później zdecydował się zostać aktorem. Grał między innymi rolę złoczyńcy w dwóch odcinkach spin-offu Przygody Sary Jane, The Day of The Clown oraz detektywa Ronnie’ego Brooksa w serialu Law & Order: UK. Jednak największy rozgłos przyniosła mu rola Danny’ego Baldwina w operze mydlanej Coronation Street. Ma na koncie wiele ról w teatrze. Ponadto w 2016 roku wydał swoją pierwszą jazzową płytę, Chasing Dreams, która okazała się być wielkim hitem.


Yasmin

Imię i nazwisko: Mandip Gill

Data i miejsce urodzenia: 5.01.1988 (29 lat)

Najsłynniejsza rola: Phoebe Jackson w Hollyoaks

Mandip Gill ukończyła studia aktorskie na Uniwersytecie Lancashire w Preston. Kilka lat grała w teatrze, po czym dołączyła do głównej obsady opery mydlanej Hollyoaks jako Phoebe Jackson. W 2015 roku opuściła serial i zagrała kilka gościnnych ról w brytyjskich produkcjach, takich jak Doctors, The Good Karma Hospital czy Casualty. W przyszłym roku będziemy mieć okazję zobaczyć ją także w serialu Love, Lies and Records oraz w filmie The Flood u boku gwiazdy Gry o tron, Leny Headey. Jest aktywną użytkowniczką Twittera. Najbardziej lubi się dzielić recenzjami ulubionych seriali oraz swoimi stylizacjami włosów. Ciekawostka dla was – Gill oraz Tosin Cole mieli już okazję pracować razem na planie serialu Hollyoaks i bardzo miło wspominają tę współpracę.


Ryan

Imię i nazwisko: Tosin Cole

Data i miejsce urodzenia: 23.07.1992 (25 lat)

Najsłynniejsza rola: Neil Cooper w Hollyoaks

To najmłodszy z przyszłych towarzyszy Doktor. Jego kariera rozpoczęła się w roku 2009 od roli z sztuce teatralnej Wasted!. Później dołączył do stałej obsady kilku seriali, takich jak The Cut czy EastEndersE20. Najbardziej rozpoznawany jest z roli Neila Coopera w serialach Hollyoaks oraz Hollyoaks Later. Głośno zrobiło się o nim, gdy w 2015 roku zagrał pilota X-winga w filmie Star Wars: Przebudzenie Mocy. Dołączy więc do małej grupy aktorów, którzy mieli okazję zagrać zarówno w produkcjach Star Wars jak i w Doctor Who, tak jak na przykład Felicity Jones, Peter Cushing czy Simon Pegg. Także jest aktywny w serwisie Twitter, gdzie dzieli się newsami i opiniami o nowych produkcjach filmowych i teatralnych oraz swoimi poglądami na świat.


Imię i nazwisko: Sharon D. Clarke

Data i miejsce urodzenia: 12.08.1966 (51 lat)

Najsłynniejsza rola: Lola Griffin w Holby City

Clarke jest angielską aktorką i piosenkarką i ma czym się pochwalić. Wśród jej wielu ról w teatrze na wyróżnienie zasługują jej postacie Killer Queen w musicalu prestiżowego teatru West End, We Will Rock You oraz Ody Mae Brown w Ghost the Musical. Za obie role dostała nominacje do nagrody Laurence’a Oliviera za najlepszy występ. Jednak Clarke nie ogranicza się do teatru. Najwięcej osób zna ją z roli Loli Griffin w serialu medycznym Holby City, jednak zagrała też wiele innych gościnnych roli w produkcjach takich jak EastEnders czy The Crust. Dowiodła, grając w musicalach, że ma niesamowity głos. Został on nawet doceniony przez komisję Eurowizji – razem ze swoim zespołem Sixchix zajęła drugie miejsce w brytyjskich finałach w 2000 roku.


Nie ma co, zdecydowanie czeka na nas wiele niesamowitych przygód z tym zespołem. A co wy sądzicie? Czy w TARDIS przyda się więcej żądnych przygód dusz czy może wolicie jednego, zapadającego w pamięć towarzysza bez zbędnych tłumów? Może mieliście własnych faworytów, którzy według was lepiej pasowaliby do takiej roli? Piszcie w komentarzach!

Źródło: Radio Times

PATRONITEWiecznie roztrzepana studentka, kochająca światy fantasy i science fiction. Od zawsze z nosem w książce, nie wyobrażająca sobie życia bez swoich ulubionych seriali i filmów. Zafascynowana Doktorem od małego i stawiająca go na 1. miejscu listy cudów wszechświata.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *