Powrót brygadiera, Bentona i Liz Shaw w Big Finish

W piątej odsłonie słuchowisk z Trzecim Doktorem, The Third Doctor Adventures: Volume Five, do ról powrócą Tim Treloar i Katy Manning jako Trzeci Doktor i Jo Grant. Tym razem pojawią się również trzy inne kultowe postaci z doktorowych historii z lat 70.: brygadier Alistair Gordon Lethbridge-Stewart, sierżant Benton i Liz Shaw.

W postać brygadiera, oficera dowodzącego organizacją UNIT, wcieli się Jon Culshaw. Casting do tej roli był szeroko zakrojony i w trakcie jego trwania producent David Richardson wraz z producentem wykonawczym Nicolasem Briggsem przypomnieli sobie rozmowę, którą wcześniej odbyli z Jonem. Aktor wyznał im wówczas, że ze wszystkich ról, jakie mógłby zagrać dla Big Finish, najbardziej odpowiadałaby mu rola brygadiera.

Nicolas Briggs powiedział:

Przesłuchaliśmy jego interpretację postaci z audiobooka The Five Doctors i zaproponowaliśmy mu tę pracę! Casting kogoś, kto oddałby sprawiedliwość cudownym, oryginalnym występom Nicholasa Courtneya, był bardzo trudnym zadaniem. Jon zagrał z takimi uszanowaniem i miłością, z jakimi te wszystkie lata temu grał znakomity Courtney.

Wraz z brygadierem powróci Liz Shaw, pierwsza towarzyszka Trzeciego Doktora. Głosu tej postaci użyczy Daisy Ashford, córka aktorki Caroline John, która grała Liz zarówno w serialu, jak i w kilku słuchowiskach Big  Finish z serii Companion Chronicles.

I to jeszcze nie koniec powrotów! John Levene znów zagra sierżanta Bentona. Aktor ten po raz pierwszy grał Bentona (wówczas jeszcze kaprala) w historii The Invasion z Drugim Doktorem, później zaś został regularnym towarzyszem Trzeciego. Pojawił się również u boku Czwartego Doktora, a w słuchowiskach Big Finish już dwukrotnie wracał do tej roli.

Tim Treloar wciela się w Trzeciego Doktora w słuchowiskach od 2015 roku i jest obecnie jedną z czołowych postaci nowej ery klasycznych słuchowisk Doctor Who.

Producent serii The Third Doctor Adventures, David Richardson, przyznaje:

Oglądanie tego, jak fani przyjęli nowe historie Trzeciego Doktora, daje wiele satysfakcji. Wiedzieliśmy, ze występ Tima (a to jest właśnie występ, nie jakieś zwykłe odgrywanie) jako Trzeciego Doktora jest wyjątkowe – i najwyraźniej słuchacze czują tak samo.

The Third Doctor Adventures: Volume Five to dwie historie, w których Doktor będzie potrzebował wszystkich swoich towarzyszy i całych sił UNIT-u, by uratować swoją ukochaną planetę Ziemię. Autorem opowieści Primord jest John Dorney, zaś The Scream of Ghosts napisał Guy Adams.

Rasę Primordów fani mogą kojarzyć z odcinka Inferno. Nie dość, że zakłóca ona spotkanie po latach Doktora i Liz Shaw, to jeszcze staje się jednym z najgroźniejszych sprawdzianów dla połączonych sił Doktora i UNIT-u. Druga przygoda jest opowieścią o duchach. Mieszkańcy pewnej wioski znikają w najdziwniejszy z możliwych sposobów.

Katy Manning, użyczająca głosu Jo Grant, opowiedziała, jakie uczucia towarzyszyły powrotowi tych wszystkich lubianych postaci:

Przyjemnie się pracowało z Jonem Culshawem, a praca z Timem i obserwowanie, jak coraz bardziej staje się Doktorem, były świetną zabawą. A Jon przyszedł i od razu, momentalnie uchwycił brygadiera (i nie zamierzam mu mówić, w jaki sposób!).

Daisy Ashford wspomina, jak to było dołączyć do wspólnoty Big Finish, by wcielić się w Liz Shaw:

Jestem naprawdę przejęta i zaszczycona, że poproszono mnie o zagranie Liz, że mogłam w tej roli zastąpić moją fantastyczną mamę!

Słuchowisko zostanie wydane w maju 2019 roku, a już teraz można je zamówić tutaj w przedsprzedaży. Ceny: £25 (CD) / £20 (plik do ściągnięcia).

Źródło: Big Finish

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *