Pierwsze powieści z Dwunastym Doktorem

Jak zwykle przy okazji premiery nowej serii „Doktora Who”, BBC Books przygotowało nowe książkowe pozycje z Doktorem w roli głównej. Trzy nowe przygody będą rozgrywać się w trakcie trwania zbliżającej się 8 serii. Autorami powieści są weterani prozy ze świata Doktora. Poniżej prezentujemy informacje zawarte w oficjalnej notce prasowej BBC.

560-book-blood-53c53c7dJames Goss, „The Blood Cell”

Asteroida położona w najdalszym zakątku przestrzeni kosmicznej mieści pilnie strzeżone więzienie. Na Zarządcy tego przybytku, mającemu na co dzień do czynienia z najokrutniejszymi mordercami, przybycie najgroźniejszego przestępcy w tym sektorze galaktyki nie robi wrażenia. Ale kiedy nowy więzień zaczyna swój pobyt w placówce od serii prób ucieczki, Zarządca postanawia za wszelką cenę dowiedzieć się dlaczego. Kim jest Doktor i co tutaj robi? Kim jest tajemnicza kobieta, która każdego dnia przychodzi go odwiedzić i zostaje za każdym razem odesłana przez strażników? Gdy w więzieniu zaczynają ginąć ludzie, odpowiedzi zdają pojawiać się same…

James Goss jest autorem szeregu powieści zarówno ze świata „Doktora Who”, jak i „Torchwood”. Część z nich była nominowana do wielu nagród i nagradzana. Goss był także przez siedem lat projektantem oficjalnej strony internetowej „Doktora Who”.

560-book-silhouette-53c53c7e

Justin Richards, „Silhouette”

Zabity przez nieznanego sprawcę Marlowe Hapworth zostaje znaleziony martwy w swoim gabinecie – to idealna sprawa dla wielkiego detektywa, Madame Vastry. Przebrany za dozorcę podejrzany osobnik wysysa życie z boksera, Ricka Bellamy’ego – sprawę bada jego znajomy i rywal z ringu, Strax Sontaranin. Do miasta przybywa Miasteczko Osobliwości pełne dziwacznych występów i fascynujących artystów – tam odpowiedzi na pytania szuka Jenny Flint. W jaki sposób te sprawy się łączą? I co z tym wszystkim ma wspólnego bogaty przemysłowiec, Orestes Milton? Dołączywszy do śledztwa, Doktor i Clara wkraczają w świat, w którym nic i nikt nie jest takim, jakim się wydaje…

Justin Richards jest cenionym pisarzem tworzącym dla Whoniwersum od początku lat 90. Jest autorem zarówno powieści, jak i scenariuszy słuchowisk, a ponadto konsultantem BBC Books w kwestiach nowych powieści z cyklu Doctor Who – The New Series Adventures.

560-book-crawling-53c53c7eMike Tucker, „The Crawling Terror”

„Mamo, w moim pokoju jest ogromna komarnica!” – tyle zdążyła wydobyć z siebie córka Gabby Nichols zanim rozległ się zwiastujący tragedię krzyk. Kevin Aperton w drodze do szkoły został zaatakowany przez komara. Wielkiego komara. Ale to nie owinięty w kokon truposz najbardziej martwi Doktora. Roje zmutowanych insektów również nie są dla niego problemem. Doktor, uwięziony w odciętej od świata wiosce opanowanej przez ogromne owady, jest pewien, że jeśli nie odszyfruje dziwnych symboli pokrywających stary kamienny krąg i nie odkryje tajemnicy sięgającej czasów drugiej wojny światowej, to nikt nie będzie mógł spać spokojnie.

Mike Tucker jest nie tylko autorem sporej ilości książek i scenariuszy słuchowisk z Doktorem w roli głównej, ale też jest specjalistą od efektów wizualnych. Niegdyś członek Departamentu Efektów Wizualnych BBC, dziś jeden z mózgów firmy The Model Unit odpowiedzialnej za nagrodzone BAFTA efekty wizualne w rocznicowym odcinku Dzień Doktora („The Day Of The Doctor”).

Powieści z serii The New Series Adventures są od 2005 roku nieodłącznym elementem uzupełniającym i promującym nowe serie „Doktora Who” produkcji BBC Wales. Pozycje związane z danym sezonem, wydawane najczęściej w pakietach po trzy tytuły, ukazują się w okolicach premiery serii oraz w kolejnych miesiącach, jeżeli pierwszy pakiet spotka się z dobrym odbiorem czytelników. Co jakiś czas wydawane są także powieści w lekko zmienionym formacie, zazwyczaj autorstwa znanych autorów science-fiction.

Pierwsze powieści o przygodach Dwunastego Doktora i Clary ukażą się 11 września bieżącego roku.

Źródło: doctorwho.tvPromotor wszechFranczyzy. Wspomagacz merytoryczny. Irytator redakcji. Spijacz herbaty. Ultimate cat. No cookies. Just lasagne, please.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

7 thoughts on “Pierwsze powieści z Dwunastym Doktorem

  1. Najprawdopodobniej nie, bo z tego co wiemy, powieści z whoniversum zostały na polski przetłumaczone raptem trzy i to dość dawno temu. Także niestety zostaje tylko lektura oryginału.

   1. Trzy, dawno temu i wyjątkowo tragicznie. Gdyby ktoś to wydał, to ja chcę przetłumaczyyć. Może jak będę o tym wszędzie pisać, to ktoś mnie zatrudni?

     1. Była kiedyś jakaś grupa, która miała zamiar tłumaczyć książki i komiksy. Ale jakoś nic o nich nie słychać, pewnie odkryli, że to nie takie łatwe… Ale szkoda, myślałam, że coś im się uda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *