Pięć nowych twarzy w „Doctor Who”

Za pośrednictwem DWM ogłoszono pięcioro nowych aktorów, którzy pojawią się w nadchodzących odcinkach „Doctor Who”. Oto oni!

Bhav Joshi, jeden z nowych aktorów w "Doctor Who"

Od ukończenia Rose Bruford College w 2017, Bhav Joshi pojawił się w licznych produkcjach zarówno na scenie, jak i na ekranie. Najnowsza, Tetris, opowiadająca o amerykańskim sprzedawcy Henku Rogersie, który odkrył słynną grę Pażytnowa, ma premierę dzisiaj na Apple TV+. W filmie zagrał też Toby Jones, czyli Władca Snu z „Wyboru Amy” (Amy’s Choice).

Eilidh Loan, jedna z nowych aktorek w "Doctor Who"

Nagradzana aktorka, scenarzystka i reżyserka, Eilidh Loan zagrała Lady Jane Gray w filmie dokumentalnym BBC Four England’s Forgotten Queen z 2018 roku. Jej późniejsze projekty telewizyjne obejmują pojawienie się w „Śledztwach siostry Bonifacji” jako Angie Yates (polska premiera odcinka, w którym wystąpiła aktorka nastąpi 17 kwietnia na BBC First) i w szóstym odcinku drugiego sezonu „Śladów”.

Eilidh wyraziła swoją radość na Twitterze:

Witaj, doktorowe Whoniwersum! Ależ to jest super. Russell T Davies jest jednym z moich absolutnych bohaterów, więc zaangażowanie do „Doctor Who” to wielkie marzenie. Dziękuję całemu zespołowi, a w szczególności Andy’emu Pryorowi [dyrektorowi castingowemu serialu] i jego zespołowi za tę okazję ??

Pete MacHale, pierwszy transmężczyzna w "Doctor Who"

Pete MacHale dotychczas pojawił się w The Feed od Amazon Prime i w „Gangach Londynu” (Sky Atlantic). Pete jest także scenarzystą i obecnie tworzy jednoosobową sztukę zatytułowaną Dear Young Monster. Jest to pierwszy transmężczyzna w historii, który zagra w „Doctor Who”.

Miles Yekinni

Miles Yekinni, który wcześniej pojawiał się regularnie w „Lekarzach” od BBC One, występował na scenie National Theatre w produkcji War Horse (w New London Theatre) oraz The Comedy About a Bank Robbery w Criterion Theatre. Jego ostatnie role obejmują występ w „Kulawych koniach” (Apple TV+), podłożenie głosu w grze GRID Legends oraz netfliksowe seriale „Zaginione królestwo piratów” i „Przeklęta”.

 

Hemi Yeroham, jeden z nowych aktorów w "Doctor Who"

Hemi Yeroham rozpoczął pracę na planie nowej serii krótko po zakończeniu swoich występów w Jews. In Their Own Words w Royal Court Theatre w Londynie. Ostatnio pojawił się w piątym sezonie nagradzanego podcastu komediowego The Amelia Project jako Kozlowski. Debiutował na ekranie w Mamma mia! i oprócz ról teatralnych czy na ekranie, podłożył także głos w grach –  Total War: Rome II oraz Agatha Christie – Hercule Poirot: The First Cases.

Nie poznaliśmy imion postaci, w które wcielą się nowo ujawnieni aktorzy. Więcej informacji o odcinkach z Piętnastym Doktorem i Ruby Sunday pojawi się w przyszłych wydaniach Doctor Who Magazine.

źródło: Doctor Who Magazine #589, Twitter oraz IMdbFan Dwunastego, Dziesiątego i Jedenastego. Planuje pewnego dnia obejrzeć całe Classic Who. Do redakcji Gallifrey.pl dołączył w 2019 roku, a od 2020 jest redaktorem naczelnym. Nałogowy czytelnik (do tego stanu doprowadził go m.in. Harry Potter), chętnie ogląda seriale i filmy fantasy oraz sci-fi. Filmy Marvela są mu nieobce, komiksowo woli jednak DC. Chętnie zagra w gry (zarówno planszowe jak i komputerowe) i ucieknie z pokoju zagadek. Z wykształcenia robotyk, z zawodu programista baz danych.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *