Peter Davison wydaje autobiografię

Były Doktor postanowił podzielić się z fanami historią swojego życia.

Autobiografia Davisona, zatytułowana The Fifth(ish) Doctor, ukaże się w kwietniu 2016 roku. Przedmowę do książki napisał zięć aktora, również były Doktor, David Tennant.

Peter Davison jest jednym z zaledwie trzech aktorów wcielających się w rolę Doktora, którzy napisali autobiografie. Jon Pertwee spisał aż dwie: Moon Boots and Dinner Suits (1984) oraz I am the Doctor, wydaną w roku jego śmierci. Tom Baker z kolei wydał w 1997 roku Who on Earth is Tom Baker?, jednak nie poświęcił tam wiele miejsca Doktorowi Who. Poza tym Colin Baker, który nie napisał autobiografii, wydał dwie książki: Look Who’s Talking oraz Second Thoughts.

„Peter? John Nathan Turner z tej strony. Czy chciałbyś być następnym Doktorem Who?”

Po otrzymaniu w marcu 1980 roku tego zmieniającego życie telefonu, Peter Davison mógł w latach 1981-1984 grać rolę Doktora w przebojowym serialu BBC, walczyć z Dalekami, Cybermanami i Mistrzem. Teraz, po raz pierwszy, Davison zdradza, co naprawdę chciał osiągnąć poprzez tę rolę swojego życia.

Opowiada także o swoim dzieciństwie i życiu prywatnym, tak samo jak o swojej pracy przy produkcjach: „Wszystkie zwierzęta małe i duże”, „Autostopem przez Galaktykę”, „Miranda”, „Sherlock” oraz „Prawo i porządek”.

Na dodatkowych ośmiu kolorowych stronach znajdziecie także zdjęcia Davisona z jego najbardziej popularnych ról, wliczając w to Doktora, jak również dotąd niepublikowane fotografie rodzinne z prywatnej kolekcji.

Taki opis został opublikowany w ramach promocji książki. Publikacja liczącej 304 strony autobiografii jest planowana w Wielkiej Brytanii na 7 kwietnia.

Źródło: Doctor Who NewsMateusz K. - sympatyczny student geografii, miłośnik literatury przygodowej i takiego też kina. Dziwny człowiek, który uwielbia psychologię i amatorsko się nią zajmuje (obserwuje ludzi). Poza tym bardzo lubi pisać.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

2 thoughts on “Peter Davison wydaje autobiografię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *