Patrick Ness na temat spin-offu „Class”

Patrick Ness powiedział, że w spin-offie Doktora Who zatytułowanym „Class” nie pojawią się najbardziej znani wrogowie Doktora.

W wywiadzie z EW Ness powiedział:

Chciałbym pokazać światu coś nowego. Chciałbym mieć coś, czego nie widzieliśmy wcześniej. To mój cel. Dążę to tego, żeby was zszokować czymś nowym. Czymś takim jak Płaczące Anioły, które są świetne i zostały wprowadzone całkiem niedawno. Steven Moffat stworzył je kilka sezonów temu. W Class nie będzie Płaczących Aniołów, ale są one czymś nowym w uniwersum Doktora Who, co jest naprawdę świetne i też chciałbym zrobić coś takiego.

Mówiąc bardziej ogólnie o serialu:

Zamysł polega na połączeniu wszystkiego co kocham w serialach dla młodych ludzi, czyli ich głębię, odważne wykorzystanie emocji i sposób pokazywania prawd, a także sposób, w jaki traktuje nastoletnie postaci, czyli jako złożonych ludzi, a potem wsadzeniu tego wszystkiego do uniwersum Doktora Who, co brzmi dla mnie bardzo, bardzo ekscytująco.

Na temat docelowych odbiorców serialu:

Jest niesamowicie ważny dla nastolatków i powinien być przede wszystkim dla nich, ale najlepsze seriale tego typu sięgają poza ten zakres wiekowy. Najlepsze rzeczy zawsze przekraczają granice swego gatunku.

Źródło: DoctorWhoTV

2 thoughts on “Patrick Ness na temat spin-offu „Class”

  1. Jakby zrobili (Choć wiem że nie) jakieś połączenie Doctora Who ze Skins (w sensie stylem, nie crossover) byłbym kupiony.
    Tak poza tym, napisy do sezonu 8 były jeszcze przed polską emisją, czemu teraz trzeba czekać dłużej. Pytam z ciekawości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *