Ósmy Doktor i Mistrz znów staną przeciw sobie

Mimo że Ósmy Doktor nie miał szczęścia w swoim filmowym debiucie, to stał się nieodłączną częścią Whoniwersum. Ogrom słuchowisk oraz urodzinowo-niespodziankowy miniodcinek nie dają nam o nim zapomnieć. Tym razem czeka na nas historia z dużym przytupem.

Big Finish zawsze snuło ciekawe opowieści. Każdy Doktor musiał zmierzyć się z wyzwaniem skrojonym na miarę jego wielkości. Czyż nie ma bardziej heroicznego czynu niż pokonanie swoich słabości i odniesienie zwycięstwa nad przeważającą siłą wroga? Każdy Doktor stanął już przed takim zadaniem. Niezależnie od tego, czy była to gargantuicznej wielkości armia Daleków, grupa Cybermenów czy tylko jeden Płaczący Anioł, do pełnego sukcesu zawsze potrzebny był spory wysiłek. Tym razem Ósmy Doktor zmierzy się ze swoim arcywrogiem. Co powiecie na historię z Mistrzem w tle?

Po dwudziestu trzech latach nieobecności Eric Roberts powraca do roli mrocznego Władcy Czasu. Cieszycie się? A co powiecie na to, że doktorowej nemezis partnerować będą inne jej wcielenia? W nadchodzącej historii będziemy mieli przyjemność usłyszeć inkarnacje Mistrza Dereka Jacobiego, Geoffreya Beeversa oraz Michelle Gomez. Wygląda na to, że fachowcy od Big Finish przygotowali zwieńczenie serii Ravenous, które (mam taką nadzieję) swoim rozmachem będzie można porównać do tolkienowskiej bitwy na polach Pelennoru.

Tym razem całe słuchowisko składać się będzie z trzech odcinków (ostatni z nich będzie dwuczęściową historią): Whisper, Planet of Dust – obie autorstwa Matta Fittona oraz Day of the Master – napisany przez Johna Dorneya. Dzień Mistrza jest częścią wyjątkową, ponieważ to w niej właśnie będziemy mieli szansę usłyszeć czterech Mistrzów naraz. Spotkamy tu, znanego z klasycznych historii, oszpeconego mrocznego Władcę Czasu odgrywanego przez Beeversa, Mistrza Wojny oraz, zawsze niezastąpioną i kochaną, Missy. Wszystkie te trzy wcielenia często pojawiały się w produkcjach od Big Finish. Można powiedzieć, że są to sprawdzone, mocne punkty programu. Jak w tym zestawianiu poradzi sobie Eric Roberts? Próbkę jego umiejętności mieliśmy możliwość posłuchać w styczniowym słuchowisku Diary of River Song: Series Five.

Reżyser całego nadchodzącego wydarzenia, Ken Bentley, podsumował to w następujących słowach:

Wydaje się, że ten zestaw wszystko połączył. Będzie fantastycznie móc posłuchać opinii słuchaczy na temat spotkania Ósmego Doktora i Mistrza Robertsa. Jestem pewien, że ta fala będzie rezonować w całej czasoprzestrzeni. Ale prawdziwą radością było ponowne spotkanie Nicoli Walker z Derekiem Jacobi.

Wspomniany wyżej zestaw słuchowisk jest zakończeniem całej serii opowieści Ravenous, w których spotkaliśmy całą plejadę lubianych postaci, w tym obłąkanego Jedenastego (to Władca Czasu, który zachował osobowość każdej ze swoich poprzednich regeneracji).

Wygląda na to, że szykuje nam się wielkie, znakomicie poprowadzone wydarzenie. Dla scenarzysty, Johna Dorneya, Day of the Master był jednocześnie jednym z najbardziej ekscytujących i przerażających projektów, w jakich uczestniczył.

Zakończenie serii Ravenous samo w sobie już było opatrzone wielką odpowiedzialnością… ale chciałem dać świetny materiał dla sir Dereka Jacobi… i Michelle Gomez… jeszcze zanim na scenę wkroczy gwóźdź programu w postaci Mistrza Erica Robertsa, który po dwudziestotrzyletniej przerwie ponownie stanie twarzą w twarz z Doktorem. Cóż, widać chyba, dlaczego może to być takie onieśmielające! Szczerze mówiąc, to pisanie tej historii było najlepszym okresem, jaki kiedykolwiek miałem. Mam nadzieję, że słuchacze będą tak samo zadowoleni jak ja!

Producent David Richardson dodał również:

Z Ravenous próbowaliśmy zrobić coś nieco innego. Wychodząc od Doom Coalition, chcieliśmy zmienić odrobinę jej ton. Aby historia ta była trochę bardziej przerażająca, ciemniejsza. Po nagraniu wszystkich czterech serii odczułem ulgę – to było ogromne wyzwanie logistyczne! Ravenous 4 wymagało sześciu dni nagraniowych w różnych studiach, w miastach tak odległych jak Los Angeles, Nowy Jork i Londyn! Ale dokonaliśmy tego. Opowiedzieliśmy całą,  wielką historię. Dodatkowo w zapierającym dech w piersi finale przywróciliśmy do życia trzech Mistrzów i Missy.

Przeszedł nas prawdziwy dreszcz emocji, kiedy mogliśmy wprowadzić Geoffreya Beeversa do przygód Ósmego Doktora i pozwolić mu robić to, co robił najlepiej w Planet of Dust – podporządkować sobie obcy świat oraz uruchomić łańcuch wydarzeń, który będzie kołem zamachowym dla całej historii zawartej w Ravenous.

Jestem z tego naprawdę dumny – a jednak nie mam zbyt wiele czasu, aby się zatrzymać i zastanowić się nad tym, ponieważ weszliśmy już w kolejny rozdział przygód Ósmego Doktora! Życie Władcy Czasu i jego towarzyszy bardzo się zmieni…

Ravenous 4 wydana zostanie w październiku 2019 roku. Cała historia dostępna jest już teraz w przedsprzedaży. Czy i wy też nie możecie się na nią doczekać? Jakie są wasze oczekiwania? Jak tym razem poradzi sobie Eric Roberts? Podzielcie się z nami swoją opinią w komentarzach.

Żródła: The Doctor Who Companion , Doctor Who WatchSługa przysięgi Hipokratesa, przyjaciel Doktora, miłośnik słodkiej herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *