Moffat o śmierci bohaterów w 8 serii

Kilka słów o tym, czego możemy się spodziewać w najnowszej serii Doktora Who. Uwaga na drobne spoilery!

W najnowszym wydaniu Doctor Who Magazine Steven Moffat wypowiedział się na tematy związane ze śmiercią postaci w nadchodzącej serii. Wszystko wskazuje na to, że fani mogą się spodziewać w najbliższych odcinkach pożegnań oraz zdecydowanie mroczniejszego klimatu. Wydaje się oczywiste, że śmierć będzie wiodącym motywem tego sezonu, biorąc pod uwagę tytuł finałowego odcinka („Death in Heaven”).

Cytując Stevena Moffata:

Zdaję sobie sprawę z tego, że mam sentymentalny nawyk wskrzeszania postaci – najwyraźniej można umrzeć kilkakrotnie w ciągu swojego życia – i wiem, że to w pewien sposób słabość, więc pomyślałem, że w naszym nowym, bardziej przerażającym serialowym uniwersum upewnimy się, że pewne osoby już nie wrócą. Sprawi to, że serial stanie się bardziej ekscytujący i porywający. Lubię myśleć o nim w ten sposób.

Nadchodzą złe czasy dla nowego Doktora.

Oficjalna premiera nowej serii już jutro o 20.50 na kanale BBC Entertainment, natomiast ostatni odcinek wyemitowany zostanie zapewne na początku listopada.

Źródło: DoctorWhoTVKatarzyna J. - absolwentka anglistyki, a zarazem wielbicielka szeroko pojętej literatury i kinematografii. Ostatnio zafascynowana językiem i światem (pop)kultury Korei Południowej. Gallifreyański Kot Schrödingera - losowo znika i pojawia się w składzie redakcji.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

5 thoughts on “Moffat o śmierci bohaterów w 8 serii

      1. Ja tak nie uważam. Masz rację, że u niego „everybody lives” ;) W końcu jak na razie nie zabił nikogo ważnego na stałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *