Moda sylwestrowa: doktorowy poradnik

Wciąż nie wiesz, co na siebie włożysz w Sylwestra? Przedstawiamy mały doktorowy poradnik!

W Doktorze Who pojawiają się interesujące stroje. Sam protagonista może zaciekawić swoimi modowymi wyborami. Czemu nie skorzystać z jego doświadczenia? Oto cztery fascynujące inspiracje dla tych, którzy chcieliby zrobić wrażenie podczas sylwestrowych imprez (i nie tylko).

Stylówka à la Dziewiąty Doktor

Dziewiątego Doktora trudno nazwać modowym ekscentrykiem. W jego zestawach uderza mnie zwyczajność, której próżno szukać u jego bezpośredniego następcy oraz u Jedenastego Doktora. Żadnych trampek, muszek… Nudy? Nie do końca. Dziewiąty Doktor lubi swoją czarną skórzaną kurtkę, a ta dodaje jego stylizacji charakteru. Plus jest taki, że łatwo poczuć się chociaż odrobinę jak Dziewiąty Doktor: swetry i czarne skórzane kurtki można znaleźć w wielu sklepach.

  • Dla a) wielbiciela nieoczywistej prostoty, b) fana mocnych brzmień, c) kryptocosplayera.
  • Uwaga! We wnętrzach bywa ciepło, więc istnieje możliwość, że, niestety, będziesz zmuszony zdjąć swoją kurtkę. Przykro mi.

Zestaw Dwunastego Doktora z Zabić Księżyc („Kill the Moon”)

Przez większą część tego odcinka Dwunasty Doktor ma na sobie pomarańczowy kombinezon astronauty, ale to nie ten strój został przeze mnie wybrany na jednego z bohaterów mojego poradnika. Na początku odcinka Zabić Księżyc widzimy Doktora w całkiem ziemskim zestawie. Marynarka, ciemne spodnie, ciemne buty… Elementem, który przyciąga uwagę, jest czarna koszula w białe koła, zapięta na wszystkie guziki. Niektórym ten zestaw może wydać się trochę nudny, ale byłaby to świetna propozycja dla osób lubiących formalne stroje z „twistem”.

  • Dla a) maniaka balów, który chce się trochę wyróżnić spośród eleganckich uczestników zabawy,
    b) zwolennika domówek, który nie lubi imprezować w luźniejszych ciuchach.

Stylówka à la Dziesiąty Doktor        

Dziesiąty Doktor jest tym wcieleniem, które najbardziej kojarzy mi się z science fiction oraz innymi radościami życia oddanego pasjom geeka. Nie potrafię mojego odczucia sensownie wyjaśnić, ale tak już jest. Dlatego dość łatwo mi sobie wyobrazić jego prążkowany garniak, brązowy płaszcz i trampki na imprezie z planszówkami i maratonem Gwiezdnych wojen. Chcesz zostać naśladowcą Dziesiątego Doktora? Nie zapomnij o dopracowaniu fryzury: szaleństwo na głowie jeszcze bardziej upodobni cię do idea… tfu, ulubionego cosplayowego wzorca.

  • Dla wielbiciela szeroko pojętej fantastyki i gier.
  • Bonus: krawat jak bandana i ciemne okulary oznaczają dwieście kolejnych punktów dla ciebie (patrz fotka u samej góry).

Zestaw z Aniołów na Manhattanie („The Angels Take Manhattan”)

Anioły na Manhattanie to (spoiler!) smutny odcinek, ale Jedenasty Doktor prezentuje się w nim naprawdę dobrze. Co zdecydowało o tym, że akurat o Aniołach… postanowiłam wspomnieć w poradniku? Okulary Amy. Okulary Amy, które nadają zestawowi Doktora intrygujący rys. Całość (pamiętajcie o koszuli, czerwonej muszce, przykrótkich spodniach i brązowej marynarce) wygląda ekscentrycznie i każdy element pasuje do reszty. Stylizacja jest spójna, ciekawa i – nawet z muszką – bardzo współczesna.

  • Dla imprezowicza, który lubi być oryginalny i nie boi się nutki hipsterstwa.
  • Uwaga! Muszka może nasuwać skojarzenia z pewnym polskim politykiem!

To już koniec listy. Mam nadzieję, że mój mały poradnik okazał się pomocny i masz już w głowie mnóstwo pomysłów na sylwestrowe stroje. Który zestaw cię zainspirował? Który spodobał ci się najbardziej? A może wolisz inne modowe wybory Doktora i myślisz o nich, gdy stylizujesz się na naszego Władcę Czasu? Daj znać!Lubi seriale, musicale, BBC i swoje marynarki. Za dużo czyta. Nosi glany. Nie zamierza dorastać. Jest fanką Petera C. i wielbicielką wad Dwunastego Doktora.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Moda sylwestrowa: doktorowy poradnik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *