Mistrz Wojny powraca w słuchowiskach

Wiecie, że w świecie słuchowisk o Wojnie Czasu wiemy już naprawdę sporo? Jeśli interesuje was temat, być może powinniście sięgnąć po audiohistorie opowiadaiące o Mistrzu Wojny – w tę rolę wciela się sam Derek Jacobi.

Już w grudniu Big Finish szykuje dla nas mocne zakończenie serii jego przygód. Niebezpieczny Władca Czasu ma kolejny plan do zrealizowania. Tym razem, by go pokonać, potrzebny będzie równie poważny bohater – Mistrz z alternatywnego wszechświata.

Istnieje przestępstwo, którego nawet Dalekowie, podczas Wojny Czasu, nie ośmielają się rozważać. Lecz Mistrz zastanowił się nad tym – i jest gotowy je popełnić…

W momencie gdy TARDIS, przewożąca na pokładzie zwłoki Mistrza, powraca na Gallifrey, następuje kilka połączonych ze sobą zdarzeń, które zmieniają ustaloną historię. Kiedy Mistrz wykorzysta przerażającą prawdę, stare przyjaźnie zostaną zniszczone, a w ich miejsce uformują się nowe, mroczne sojusze.

Nawet dla dwóch najpotężniejszych ras w całym wszechświecie da się ponownie przepisać czas.

Na The War Master: Anti-Genesis mają składać się cztery opowieści:

1) From the Flames autorstwa Nicholasa Briggsa

Po tym, jak TARDIS Mistrza (zgodnie z jego wolą) powraca wraz ze szczątkami swojego właściciela na Gallifrey, następuje kilka związanych ze sobą wydarzeń, które mogą zmienić na zawsze naturę znanego nam wszechświata. Ale nawet po swojej śmierci Mistrz nadal zagraża wszystkiemu, co żyje. Tylko koordynator CIA Narvin może mieć nadzieję na to, że zdoła go powstrzymać.

2) The Master’s Dalek Plan napisana przez Alana Barnesa

Gdy Mistrz infiltruje naukową elitę Kaledów, Władcy Czasu starają się przeciwdziałać jego ingerencji. Lecz podczas gdy Narvin i prezydent Livia próbują ustabilizować przeszłość, na pustkowiach starożytnego Skaro powstaje nowa i przerażająca przyszłość.

3) Shockwave stworzona również przez Alana Barnesa

Gdy cała znana historia jest zagrożona, Dalekowie podejmują desperackie działania, aby zachować swoje ustalone dziedzictwo. Kiedy przekraczają wymiary, aby zrekrutować alternatywne wcielenie Mistrza, powstaje niepokojący sojusz… Ale czy strony mogą naprawdę sobie zaufać?

4) He Who Wins autorstwa Nicholasa Briggsa

Mistrz osiągnął ostateczne zwycięstwo. Ale jakim kosztem?

Wygląda na to, że tym razem szatański plan Mistrza będzie się opierał na głębokiej zmianie historii całego uniwersum. Zaradzić temu może tylko ktoś równie przebiegły i potężny. Tym bohaterem ma być Mistrz alternatywnego wszechświata (w tej roli Mark Gatiss). Czy to mu się uda i jak tego dokona? Póki co nie wiemy. Na szczęście redaktor naczelny całego wydania, Nicholas Briggs, nakreślił genezę tego pomysłu:

Byliśmy bardzo podekscytowani, kiedy wraz z reżyserem Scottem Handcockiem wpadliśmy na pomysł, aby w czwartym sezonie przygód Mistrza Wojny pojawił się Mistrz z wszechświata alternatywnego. Mieliśmy na uwadze to, że gdyby okazało się, że Mark Gatiss nie byłby dostępny, to, teoretycznie i w akcie desperacji, moglibyśmy wymyślić innego Mistrza „alternatywnego wszechświata”. Mieliśmy nadzieję, że jednak tak się nie stanie. Fakt, że Mark mógł nagrywać w wyznaczonym na to czasie, bardzo mnie ucieszył. Cały związek między Mistrzem Wojny Dereka Jacobiego a Mistrzem Marka jest intrygujący. Daje to wiele okazji do zabłyśnięcia dla tych wspaniałych aktorów.

The War Master: Anti-Genesis jest już dostępne w przedsprzedaży.

Wiedzieliście, że mamy w Whoniwersum Mistrza, w którego wciela się Mark Gatiss? Do tego Mistrz Wojny, Wojna Czasu i sojusze z Dalekami – przyznacie, że to brzmi intrygująco!

Źródło: Big FinishSługa przysięgi Hipokratesa, przyjaciel Doktora, miłośnik słodkiej herbaty.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *