The Legends of Ashildr – nowa książka z Whoniwersum

BBC Books zapowiedziało nowy książkowy spin-off serialu – zbiór opowiadań o przygodach Ashildr/Ja.

Antologia ukaże się już za parę dni. Znajdą się w niej teksty m.in. J T Colgan (to autorka powieści Dark Horizons), Jamesa Gossa (autor powieści City of Death), Davida Llewellyna (autor powieści Night of the Humans) i Justina Richardsa (autor powieści Apollo 23).

ashildr-08-12-2015

Nigdy wcześniej nieopowiedziane historie Kobiety, Która Przeżyła.

Dziesięć tysięcy godzin wystarczy, żeby opanować każdą umiejętność. Dwadzieścia tysięcy i jesteś najlepsza na świecie. Ponad sto tysięcy i jesteś najlepsza w historii.

Ashildr to młoda wikińska dziewczyna, która zginęła, pomagając Doktorowi i Clarze ocalić swoją wioskę. Przywrócona do życia przez Doktora z użyciem obcej technologii stała się nieśmiertelna – została Kobietą, Która Przeżyła. Od tamtej pory Ashildr prowadzi dzienniki, w których opisuje swoje niezwykłe życie.

The Legends of Ashildr to rzut oka na niektóre z tych historii – niebezpieczeństwa, z jakimi przyszło jej się zmierzyć, bitwy, które wygrała i skarby, które odnalazła. To opowieść kobiety, która żyła o wiele dłużej, niż powinna i straciła więcej, niż jest w stanie zapamiętać.

Główną bohaterką jest Ashildr, grana w serialu przez Maisie Williams. Akcja The Legends of Ashildr jest osadzona pomiędzy jej dwoma pierwszymi spotkaniami z Doktorem w odcinkach Dziewczyna, która zginęła („The Girl Who Died”) i Kobieta, która przeżyła („The Woman Who Lived”).

Książka zostanie wydana w Wielkiej Brytanii 10 grudnia, wersja w twardej oprawie będzie kosztowała 9,99 funtów.

Źródło: Blogtor WhoMiłośnik fantastyki, tolkienista, fan brytyjskiej muzyki i seriali (w zasadzie wszystkiego co brytyjskie).W DW wkręcony od 2014. Jego ulubione inkarnacje to Ósmy i Jedenasty Doktor. Cosplayer i konwentowicz. Powoli brnie przez klasyczne odcinki. Pasjonat wszelakich wątków mitycznych i przetworzeń tzw. „kultury wysokiej” w popkulturze. Do tego (meta)narracje superbohaterskie, legendy arturiańskie i prerafaelici. I parę(naście) innych rzeczy.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *