John Simm znów wcieli się w rolę Mistrza

John Simm powróci jako Mistrz! Minęły już lata, odkąd po raz ostatni wystąpił w tej roli w serialu. Tym razem nie pojawi się jednak na ekranach telewizorów, ale będzie to dla niego debiut w słuchowiskach od Big Finish. W styczniu 2021 pojawi się w słuchowisku Masterful, u boku innych aktorów odgrywających różne wcielenia Mistrza.

Celem tej historii jest uczczenie 50 lat, które minęły od pierwszego pojawienia się Mistrza. Zagrają w nim również: poprzednik Simma – Derek Jacobi i jego następczyni Michelle Gomez (która grała pierwszą w historii żeńską inkarnację Mistrza – Missy).

John Simm jako Mistrz.

W edycji limitowanej pojawią się w rolach epizodycznych: Eric Roberts (z filmu telewizyjnego z 1996 roku), Geoffrey Beevers (grał Mistrza w latach 80.) oraz trzech aktorów odgrywających niecnego Władcę Czasu w poprzednich słuchowiskach Big Finish: Mark Gatiss, Alex MacQueen i Milo Parker.

John Simm cieszy się z możliwości zagrania w słuchowisku:

To wielki honor móc grać nemezis Doktor(a). Jest jak zły brat bliźniak Doktor(a). A nagrywanie z Big Finish jest niesamowite. Nie nudziłem się. Jest fantastycznie. I mogłem pracować z Derekiem Jacobi!

Producent słuchowiska, David Richardson, dodaje:

To był jeden z najlepszych dni w moim życiu, w studiu z Sir Derekiem Jacobi i Johnem Simmem, wspaniałymi aktorami, ale też najcieplejszymi, najbardziej kochanymi osobami, jakie tylko można sobie wymarzyć. To może być obsada pełna czystego zła, ale za każdym złowrogim uśmiechem kryje się cudowny aktor, z którym mamy niesamowitą możliwość pracować.

Doktor Who: Masterful można zamówić na stronie Big Finish w przedsprzedaży jako limitowany zestaw 8 płyt CD (44,99 £) albo jako pliki do pobrania (39,99 £).

Źródło: Radio TimesObecny student, przyszły arabista, w czasie wolnym lingwista, wytrwale aikidoka. Kocha pierogi, herbatę, Baldur's Gate i książki. Nie cierpi pobudek i pasków do spodni. Z przyjemnością przekopuje się przez gramatyki kolejnych mniej lub bardziej egzotycznych języków, z dumą nosi Czapkę Studencką.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *