Jodie Whittaker o konsekwencjach ogłoszenia Trzynastki (część 2)

To druga część wywiadu z aktorką z najnowszego Doctor Who Magazine.

Jest jeszcze trochę za wcześnie na pytanie o to, kim będzie Trzynasta Doktor, ale Whittaker już cieszy się możliwościami.

Jedną z najlepszych rzeczy w tej roli jest to, że każdy Doktor dołożył do niej nowe, ekscytujące elementy. Za każdym razem serial jest całkiem nowy i nie ma żadnych zasad, które by mówiły, że musisz zagrać coś właśnie tak lub mówić w określony sposób. To takie wyzwalające i ekscytujące dla mnie jako aktorki. Mam całkowitą wolność w podejściu do roli – taką samą, jaką mieli wszyscy moi poprzednicy.

Whittaker zdążyła się pogodzić z tym, że wybranie jej do roli Doktora jest kamieniem milowym w historii serialu.

Nigdy nie spodziewałabym się, że spotka mnie taka możliwość.  I że wybranie do tej roli kobiety po raz pierwszy spotka się z tak pozytywnym odbiorem! Byłam zaskoczona tym, jak wiele osób widziało filmik z ogłoszeniem castingu. Nie wierzyłam, kiedy mi powiedzieli, że to miliony ludzi.

Aktorka na pewno rozumie też, jak wielka odpowiedzialność na niej ciąży:

To taka ceniona, ważna rola. I wielkie wyzwanie także dla Chrisa Chibnalla. Podjął bardzo poważną decyzję i mam nadzieję, że pokazałam mu, że bardzo walczyłam o tę rolę i naprawdę mi na niej zależało. Włożyłam w to całą moją energię i jestem wielką szczęściarą, że to się opłaciło.

Jestem bardzo świadoma, że jest to wielki zaszczyt. Nie chciałabym, żeby ktoś pomyślał, że nie dość mnie to poruszyło, bo tak nie jest. Szczerze powiedziawszy, jestem bardzo przytłoczona. Oczywiście, jeszcze nie jestem Doktorem – ciągle jest nim Peter Capaldi. Ale jestem niesamowicie podekscytowana czekającą mnie zabawą i możliwościami, które niesie ze sobą rola. Czuję się jak dziecko w sklepie z zabawkami. Jak pięcioletnie dziecko, ale tak pozytywnie, nie że tak się boję!

Jodie Whittaker ma też wiadomość dla czytelników DWM:

Dla tych, którzy są tu od dawna i tych, którzy, mam nadzieję, jeszcze dołączą: chciałam wam powiedzieć, że będę pracować jak najciężej i cieszyć się każdą minutą tej pracy. Dziękuję za wasze wsparcie!

Jak na razie wygląda na to, że znaleziono odpowiednią osobę do odpowiedniej roli… My już nie możemy się doczekać na pierwszym odcinek z Trzynastką, a wy?

Źródło: DWMUzależniona od herbaty, pisania i brytyjskich seriali. Kocha ludzi, teatr, wiedzieć więcej. Nie znosi fasolki, seksizmu i źle napisanych dialogów.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *