Jedna z ważnych bohaterek powróci w tej serii

Potwierdzono powrót jednej z tajemniczych bohaterek. Uwaga na wielkie spoilery!

Scenarzystka Sarah Dollard potwierdziła, że Maisie Williams powróci do Doktora Who jeszcze w tej serii. Na konferencji podczas MCM London Comic-Con powiedziała:

Możliwe, że Maisie powróci w odcinku dziesiątym.

Oczywiście Dollard nie była zbyt skłonna do zwierzeń, jednak później potwierdziła na Twitterze, że jest to nie tylko „możliwe”, ale pewne.

Dollard jest autorką scenariusza do odcinka dziesiątego „Face the Raven”, który Moffat opisał następująco:

Od zawsze krążyły plotki. Historie przekazywane przez podróżników, szeptane pogłoski o ukrytych ulicach, tajnych kryjówkach obcych form życia, tutaj, na Ziemi.

Czy zdałeś sobie kiedykolwiek sprawę z tego, że znajdujesz się na ulicy, na której nigdy wcześniej nie byłeś? A następnego dnia nie mogłeś jej znaleźć? To nie był sen. Twoja pamięć cię nie zawodzi. Tak samo jak wiele zagubionych dusz w ciągu wieków, natknąłeś się na sekret – ciesz się, że przeżyłeś. Doktor i Clara wraz ze starym znajomym Rigsym znajdą się w tajemniczym, obcym świecie skrytym wśród ulic Londynu. Nie wszyscy wyjdą z tego żywi. Jedno z nich musi stawić czoła krukowi.

Pod koniec odcinka Kobieta, która przeżyła („The Woman Who Lived”) Ashildr opisała samą siebie jako świętą patronkę tego, co zostaje po Doktorze. Będzie chronić świat przed nim, gdy będzie on zbyt zajęty ratowaniem go.

Spekuluje się, że może ona znać Rigsy’ego (w tej roli Jovain Wade), który ma się pojawić również w tym odcinku, a którego Doktor i Clara poznali w odcinku Linia życia („Flatline”) z ósmej serii. A może Ashildr będzie kimś w rodzaju ambasadora pomiędzy ludzkością a ukrytymi na Ziemi obcymi.

Pozostaje mieć nadzieję, że tym razem będzie pamiętać swoje imię.

Źródło: RadioTimesMateusz K. - sympatyczny student geografii, miłośnik literatury przygodowej i takiego też kina. Dziwny człowiek, który uwielbia psychologię i amatorsko się nią zajmuje (obserwuje ludzi). Poza tym bardzo lubi pisać.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

One thought on “Jedna z ważnych bohaterek powróci w tej serii

  1. Jak ważnych to spodziewałem się kogoś z przeszłości Doctora, a nie gwiazdę GoT, która pojawiła się w dwóch odcinkach. Ważna będzie jak pojawi się w innych sezonach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *