Gwen Cooper i Rhys Williams powrócą w listopadzie w nowym słuchowisku „Torchwood”

Big Finnish zapowiada powrót małżeńskiego zespołu granego przez Eve Myles i Kaia Owena w nowej serii słuchowisk Torchwood.

Producent James Goss powiedział:

Kapitan Jack jest twarzą zespołu, Ianto stylem, lecz Eve i Owen są sercem Torchwood. Ponowne słuchanie tej dwójki jest czystą przyjemnością. Kontynuujemy ich historię po Torchwood: Miracle Day. Jak obeszło się z nimi życie? Odkrywanie tego daje wiele radości.

Eve pojawiła się we wszystkich 41 odcinkach wykreowanej przez Russella T Daviesa serii BBC, wcielając się w rolę Gwen Cooper. Oddana funkcjonariuszka policji, która stała się prawą ręką dowódcy Torchwood, walczyła, dając z siebie wszystko, by obronić Cardiff i swoją rodzinę przed koszmarami, które miała w swoim arsenale Szczelina. Jej narzeczony, a później mąż Rhys Williams wspierał ją z domu, dbając o bezpieczeństwo ich malutkiej córeczki Anwen podczas światowego fenomenu znanego jako Cud.

torchwood-forgotten-lives-artwork-08-09-15Eve i Kai powrócą w słuchowisku Torchwood: Forgotten Lives. Para będzie zmagać się z tym samym pozaziemskim problemem, który został odkryty przez kapitana Jacka Harknessa (John Barrowman) w otwierającej historii Torchwood: The Conspiracy. Wiele lat później Torchwood jest już tylko wspomnieniem dla Gwen oraz Rhysa. Nagle, pewnego dnia, dzwoni telefon…

Za scenariusz Forgotten Lives odpowiada Emma Reeves – współtwórczyni i główna scenarzystka serialu o robotach Eve stacji CBBC. Pracowała również przy The Dumping Ground, Tracy Beaker Returns, Dead Gorgeous, Young Dracula, Spirit Warriors, Morderstwie księżnej Diany („The Murder of Princess Diana”), Lekarzach („Doctors”) oraz Uzależnionej („Belonging”). Pisze również scenariusze do słuchowisk radiowych i przedstawień teatralnych, a wśród jej osiągnięć można znaleźć nominowaną do Oliver Award adaptację historii Jacqueline Wilson Hetty Feather.

Sama scenarzystka powiedziała:

Nie mogę uwierzyć, że zostałam poproszona o napisanie historii dla niesamowitych postaci Gwen i Rhysa. Już miałam szczęście, pisząc wcześniej dla Eve w Uzależnionej i wiem, że ma ona niespotykany dar wypełniania każdej sylaby głębszym znaczeniem. Dostanie Eve Myles, a także Kaia Owena, jest jak wygranie na loterii.

Eve powróci do Torchwood, czego szczegóły zostaną ujawnione już niedługo!

Torchwood: Forgotten Lives będzie miało premierę w listopadzie i już teraz można zamówić je w przedsprzedaży. Dodatkowe ogłoszenia odnośnie obsady pojawią się niebawem. Słuchowisko będzie kontynuowane w trzech kolejnych historiach, ukazujących się z comiesięcznymi przerwami do lutego 2016r.

Źródło: Big FinishUwielbia herbatę, seriale (zwłaszcza brytyjskie) i superbohaterskie filmy. W przerwach pomiędzy seansami kolejnych odcinków lub filmów, udaje że studiuje. Gdyby mogła nie dorastałaby.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *