Głęboki oddech (Deep Breath) w kinach

Pierwszy pełny odcinek Petera Capaldiego w roli Doktora – Głęboki oddech („Deep Breath”) – zostanie wyświetlony 23 sierpnia w wybranych kinach na całym świecie.

Pierwszy odcinek ósmej serii, Głęboki oddech, jest drugim, po rocznicowym Dniu Doktora („The Day of the Doctor”), który fani będą mieli możliwość obejrzeć w kinach.

Tym razem w ten wyjątkowy sposób zostanie nam pokazany debiut Petera Capaldiego, którego Doktor będzie musiał przekonać do siebie Clarę (Jenna Coleman). Zobaczymy także powrót lubianego przez fanów Gangu Paternoster – czyli Madame Vastry (Neve McIntosh), Jenny Flint (Catrin Stewart) i Straxa (Dan Starkey). Pierwsza przygoda nowej serii przyjmie formę szaleńczej gonitwy przez wiktoriański Londyn. Reżyserem odcinka jest Ben Wheatley, scenarzystą Steven Moffat.

Sam Moffat tak komentuje to wydarzenie:

W listopadzie ubiegłego roku Doktor nie tylko zawojował ekrany telewizyjne, lecz także kinowe. Jako typ uwielbiający się popisywać, nie mógł nie powtórzyć tego wyczynu – jeden raz na ekranie kinowym nie wystarczy. 23 sierpnia nowy Doktor rozpocznie swoje przygody na antenie BBC One oraz w kinach na całym świecie. Świecie filmowy, strzeż się – Capaldi nadchodzi!

W najbliższych tygodniach więcej informacji na ten temat będą sukcesywnie przekazywać BBC Worldwide i uczestniczące w akcji kina. Informacje dotyczące wydarzenia znajdziecie m.in. pod tym linkiem.

Załoga Gallifrey.pl także będzie was na bieżąco informować o kolejnych wiadomościach o tym wydarzeniu.

Źródło: doctorwho.tvJoanna Cichoń Serce ma dość pojemne - pomieści słuchowiska, Classic Who, Ósmego, dzierganie, kakao, białą czekoladę. Ma nadzieję, że mózg także trochę pomieści informacji w sobie - ciągle trwa w ambicji pochłonięcia wiedzy z TARDIS Data Core.

Gallifrey.pl wszystko o serialu Doctor Who

26 thoughts on “Głęboki oddech (Deep Breath) w kinach

 1. Wątpię, żeby było w Polsce, ale jest jakaś malutka szansa, prawda? ^^ Gdyby była, to oszalałabym z radości! :)

  1. skoro na całym świecie, a BBC Entertaintment zwykle dzień/kilka dni po UK wyświetla u nas odcinki, to jednak jakaś tam szansa na seanse kinowego 23.08 i u nas jest ;)

   1. Ta w zachodnio pomorskim na pewno nie będzie jak już to w stolicy i tyle a chciałbym zobaczyć. Oczywiście chciałbym Dabing, lektor bądź napisy.

    1. a dlaczego miałoby nie być w zachodnio-pomorskim. właśnie jak będzie to pewnie w kinach we wszystkich dużych miastach. dubbingu na pewno nie będzie, nikt przy zdrowych zmysłach w tym kraju nie dubbingował by DW. jeśli już to będą napisy, a w BBC Entertaintment lektor i może napisy do wyboru

      1. Miałem niestety okazję słyszeć zdubingowany głos Jedenastego Doktora w Przygodach Sary Jayne- „Śmierć Doktora” i mam nadzieje że nigdy więcej nie będę musiał słuchać czegoś takiego :)

      2. Ta pamiętam to. 10 się po-farciło w porównaniu z 11 :)

      3. Podobno kiedyś na BBC zwiastuny były z dubbingiem. Skoro nagrali zwiastun, to możliwe, że nagrali też odcinek/odcinki. Ale mam nadzieję, że jeśli tak, to sami stwierdzili, że to bez sensu. ;)

     1. niebędzie w zachodniopomorskim bo wszystkie ogólnokrajowe imprezy szczecin omijaja wielkim łukiem, zawsze sobie wyswietlam mapki i zach-pom to taka pustynia…

      1. zostaje ci więc obejrzenie na BBC Entertaintment jeśli masz ten kanał, albo na livestreamach w internecie ;)

 2. W cytacie jest błąd. Powinno być „w LISTOPADZIE ubiegłego roku”, a nie „w październiku”.
  A co do treści artykułu: szczerze wątpię w to żebyśmy doczekali sie premiery kinowej. W Polsce jest po prostu za mało fanów „Doktora Who”. Ale nadzieja umiera ostatnia…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *