Słuchowisko – Trylogia „The Two Masters”

Tego lata Doktor zmierzy się w śmiertelnym pojedynku z dwoma wersjami swojego najstarszego wroga. Geoffrey Beevers oraz Alex Macqueen zagrają dwóch Mistrzów!

Partnerzy w zbrodni po raz pierwszy, w serii audiobooków z głównej linii wydawniczej usłyszymy multi-Doktorową opowieść, w której najbardziej zły, acz pomysłowy geniusz z Gallifrey połączy siły z samym sobą. W specjalnej trylogii powiązanych przygód udział wzięli Peter Davison, Colin Baker i Sylvester McCoy.

Jak mówi redaktor scenariuszy Alan Barnes:

Fabuła „The Two Masters” była czymś, o czym myślałem przez chwilę – „odkąd Alex Macqueen – „nowy” Mistrz pojawił się w „UNIT: Dominion” – umieszczenie go naprzeciwko Geoffrey’a Beeversa – „starego” Mistrza wydawało się nieuniknionym pomysłem. Ale skoro co dwóch Mistrzów, to nie jeden… to co dopiero trzy historie o Mistrzu, ha ha ha. Więc też wymyśliłem podły plan, by stworzyć całą trylogię przygód.

Trylogia rozpoczyna się napisanym przez Barnesa „Doctor Who: …And You Will Obey Me”, w którym Piąty Doktor (Peter Davison) przybywa na cichy cmentarz na angielskiej wsi – domniemane miejsce ostatniego spoczynku „starego” Mistrza (Goeffrey Beevers). Wokół jednak istnieją kosmiczne siły, zdeterminowane, by Mistrz nie spoczywał w pokoju…

Następnie, w napisanym przez Justina Richardsa „Doctor Who: Vampire of the Mind” Szósty Doktor (Colin Baker) podejrzewa swojego wroga o falę tajemniczych zaginięć… ale czy w ogóle rozpozna „nowego” Mistrza (Alex Macqueeen), kiedy przybędzie na miejsce jednego z ich wcześniejszych spotkań?

Saga dochodzi do epickiej konkluzji w „The Two Masters” Johna Dorneya. Siódmy Doktor (Sylvester McCoy) zostaje wciągnięty w desperacką walkę ze swoim wiecznym wrogiem i to do kwadratu!

Trylogia powstała pod kierownictwem Jamiego Andersona.

To była przyjemność, zostać zaproszonym do pokierowania tym długo oczekiwanym połączeniem sił dwóch wersji najbardziej ikonicznego wroga Doktora. Alan i jego autorzy wyszli z mistrzowskim planem, który z pewnością zaskoczy fanów tej klasycznej postaci – w 45 rocznicę terroryzowania przez niego wszechświata.

Producent wykonawczy Nicholas Briggs potwierdza:

To coś, o co nasi słuchacze prosili przez wieki. Tak więc jesteśmy bardzo szczęśliwi, że to stworzyliśmy! Jest to także coś do czego nasz szef, Jason Haigh-Ellery, podchodził z wielkim zapałem. Pomysł był długo w procesie tworzenia, ponieważ chcieliśmy, aby wszystko było na swoim miejscu. Jak przystoi, to nieco szalona, ​​nieco zadziwiająca i wyjątkowo ekscytująca historia z mnóstwem wstrząsów i zwrotów akcji. Jesteśmy również bardzo szczęśliwi, że Jamie Anderson był na pokładzie jako reżyser. Zrobił tak fantastyczną robotę reżyserując i produkując nasze wersje historii „Terrahawks” napisanej przez jego ojca Gerry’ego Andersona, że daliśmy mu możliwość pracy przy Doktorze Who.

Cała trylogia „The Two Masters” dostępna jest już w przedsprzedaży. Więcej informacji wkrótce.

Żródło: Big FinishMająca wieczne 17 lat samozwańcza pisarka/poetka o duszy Wilka tworząca głównie w klimatach Średniowiecznej fantastyki, horroru oraz science-fiction. Wierząca w magię, nie wierząca w przypadki. Szaleńczo zakochana w mężczyźnie swojego życia oraz Irlandii.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *