Dokument o klasycznym odcinku w końcu doczeka się wydania DVD

13 października na DVD pojawi się prawdziwa gratka dla fanów klasycznego Doctor Who. To wtedy Koch Media wypuści trzypłytowe wydanie The Daemons of Devil’s End.

Perełką będzie prawdopodobnie to, co kryje się na drugiej płycie – dokument z 1992 roku zatytułowany Return to Devil’s End. Według prasowej notki informacyjnej:

W tej cudownej produkcji występują Jon Pertwee (Trzeci Doktor), Nicholas Courtney (brygadier), Richard Franklin (kapitan Yates), John Levene (sierżant Benton) oraz reżyser odcinka The Daemons, Christopher Barry. Nicholas Briggs (głos Daleków) zabierze obsadę i reżysera na wycieczkę po planie zdjęciowym, gdzie podzielą się opowieściami i anegdotami o kręceniu Doctor Who w 1971 roku. Dokument, zawierający wywiady z mieszkańcami wioski oraz rzadkie archiwalne filmy i zdjęcia, jest uważany za jeden z najlepszych zakulisowych materiałów z tworzenia serialu, jakie kiedykolwiek powstały.

Na pierwszej płycie znajdzie się nowa produkcja White Witch of Devil’s End, w której wystąpiła Damaris Hayman. Jak głosi notka informacyjna:

Seria jest antologią opowieści o magicznym życiu Olive Hawthorne, od dzieciństwa aż do końca jej życia, jako obrończyni Devil’s End. Sięgając do bogatego dziedzictwa, produkcja ożywia historię Olive, każąc jej stawiać czoła wampirom, sukubom, wróżkom, demonicznym wpływom i wielu innym przeciwnościom – jako Obrońca Devil’s End musi zrobić wszystko, co w jej mocy, by ochronić wioskę… lecz co stanie się, gdy jej życie dobiegnie końca? Kto wtedy ochroni mieszkańców?

Obiecano nam, że obydwie płyty będą wypełnione dodatkowymi materiałami. A trzecia płyta będzie zawierać dokument The Daemons Revisited.

Cały zestaw będzie dostępny już 13 października na Amazonie.

Źródło: Cultbox

PATRONITEUwielbia herbatę, seriale (zwłaszcza brytyjskie) i superbohaterskie filmy. W przerwach pomiędzy seansami kolejnych odcinków lub filmów, udaje że studiuje. Gdyby mogła nie dorastałaby.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *