Doctor Who wyróżniony za motywy LGBT

Od powrotu na antenę w 2005 roku w Doctor Who pojawił się szereg bohaterów LGBT+, jednak dopiero uwielbiana przez fanów Bill Potts może pochwalić się tytułem pierwszej pełnoprawnej homoseksualnej towarzyszki Doktora. Grająca ją Pearl Mackie odebrała niedawno w imieniu serialu nagrodę przyznaną na gali PinkNews Awards 2017, organizowaną przez brytyjski magazyn internetowy kierowany do mniejszości seksualnych. Doctor Who wyróżniony został za „innowacyjne przedstawienie postaci LGBT”

Zapytana o odczucia związane z przyznaniem nagrody, aktorka odpowiedziała, że czuje się zaszczycona możliwością reprezentowania serialu oraz wspomniała, że w zeszłym roku nie przyszłoby jej do głowy, że będzie na jakiekolwiek gali nagród, dlatego czuje się uhonorowana samym zaproszeniem.

Mówiąc o postaci Bill stwierdziła:

Została bardzo dobrze przyjęta i jest to dowodem na to, że ludzie dobrze reagują na lesbijkę w popularnym serialu telewizyjnym.

To było naprawdę pozytywne doświadczenie, zwłaszcza podróżowanie po całym świecie i spotykanie się z ludźmi. Spotkałam parę młodych dziewcząt, które należały do mniejszości etnicznych. Rozmawiały ze mną o tym, jak oglądanie Bill w Doctor Who pozwoliło im się otworzyć i czuć się komfortowo ze swoją orientacją. Dla mnie to ogromne osiągnięcie.

Wspomniała również, że rzeczą, którą najbardziej lubi w Bill jest to, że nie boryka się ze swoją seksualnością, nie wstydzi się tego, kim jest.

Producent wykonawczy Brian Minchin dorzucił:

Jestem naprawdę dumny z każdego, kto jest zaangażowany w tworzenie serialu. I jestem dumny z BBC, ponieważ umieszczenie reprezentacji LGBT w samym sercu ramówki BBC1 to nie byle co!

Dodał również, że uważa LGBT za naturalny element Doctor Who ze względu na nietypowość serialu. Zwrócił przy tym uwagę na fakt, że podczas gdy większość telewizji zajmują główni bohaterowie grani przez mężczyzn z pistoletami, próbujący poderwać każdą kobietę, tak Doctor Who nigdy by taki nie był ze względu ma aseksualność szaleńca z budką.

O powiązaniach Doctor Who z tematyką dotykającą mniejszości seksualnych pisaliśmy m.in. w relacji z wydarzenia Who’s Queer Now oraz artykule na podstawie odcinka The Fan Show.

Bardzo się cieszymy z przyznanej nagrody i liczymy, że również na zbliżającej gali NTA Doctor Who zostanie wyróżniony. Głosowaliście już?

Zródło: Radio Times

PATRONITEMarzy o tym by na starość wyglądać jak Peter Capaldi, a jeśli mówi o czymś dłużej niż minutę to jest to najpewniej Doctor Who

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *