Doctor Who mógł skończyć emisję na 4 serii

Steven Moffat przyznaje, że BBC myślało nad zakończeniem serialu w chwili, gdy David Tennant zrezygnował z roli, czyli na 4 serii.

steven moffat hay festival
Moffat w trakcie sesji Q&A podczas Hay Festival w Walii, powiedział widowni:
David zawładnął tą rolą w spektakularny sposób, nadając jej nowy, zuchwały i seksowny wyraz, i stał się skarbem narodowym. Nie osiągnął tego od razu, lecz na przestrzeni czasu. Pomysł, że “Doctor Who” mógłby w ogóle dalej istnieć, pomimo nieobecności Davida w serialu stawał więc pod dużym znakiem zapytania. Wtedy nie zdawałem sobie sprawy, ilu ludzi wątpiło w jego sukces, mimo takiej sytuacji. Przeraziłem się, gdy później się o tym dowiedziałem. Istotnie myślano wtedy nad zakończeniem całego serialu. To Russell [T. Davies] mówił, że nie mają prawa go zakończyć.
Podczas Q&A Moffat odpowiadał także na pytania o możliwej zmianie płci Doktora, wyborze tym razem starszego aktora do głównej roli, jak i możliwej zmianie towarzysza Doktora na kogoś innego niż “dwudziestowieczna kobieta”.
Więcej wypowiedzi Stevena Moffata znajdziecie pod adresem telegraph.co.uk.


Joanna Cichoń Serce ma dość pojemne - pomieści słuchowiska, Classic Who, Ósmego, dzierganie, kakao, białą czekoladę. Ma nadzieję, że mózg także trochę pomieści informacji w sobie - ciągle trwa w ambicji pochłonięcia wiedzy z TARDIS Data Core.

Gallifrey.pl  wszystko o serialu Doctor Who

3 thoughts on “Doctor Who mógł skończyć emisję na 4 serii

  1. Osobiście się zgadzam, Ecclestone jako Doktor był genialnym szaleńcem, Tennant sexy szaleńcem, a Smith to taki pajacowaty hipster, tani bajerant bez charakteru. Mam wrażenie, że jarają się nim głównie nastolatki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *