Doctor Who Experience wraca do Cardiff?
Władze miasta Cardiff przedstawiły plany inwestycyjne na przyszły rok. Jedna z propozycji może nas, whovian, szczególnie ucieszyć: miasto myśli o przywróceniu ekspozycji poświęconej Doctor Who. Wystawa miałaby powstać we współpracy z BBC Worldwide i być jednym z dwóch pomysłów na zagospodarowanie czy też rewitalizację zabytkowego zamku w Cardiff. Mówi się o otwarciu ekspozycji już latem 2019 roku.
Na razie nie wiadomo, jaką formułę przyjmie wystawa – czy będzie miała taki rozmach, jak zamknięty we wrześniu 2017 roku Doctor Who Experience w Zatoce Cardiff. Z pewnością sam pomysł jest odpowiedzią na zamknięcie DWE. Muzeum cieszyło się popularnością wśród fanów, jednak nie przynosiło takich zysków, dzięki którym udałoby się spłacić pożyczkę miasta wziętą na rozruch atrakcji.
Planowana wystawa określona została dokładnie słowami: „Doctor Who Film Tours and Exhibition”, co może oznaczać, że w jej ramach znajdzie się zarówno część ekspozycyjna, jak i „wycieczkowa”, trudno jednak póki co spekulować co do szczegółów.
W raporcie przedstawiającym plany Cardiff w zakresie przekształcenia lub zmiany sposobu wykorzystania niektórych historycznych budynków (między innymi do celów komercyjnych) można przeczytać, że:
Sposób ich wykorzystania musi maksymalizować charakter tych budynków i ich wartość jako dziedzictwa kulturowego. Wykorzystanie ich do zwykłych celów publicznych lub „normalnego biznesu” nie jest ani realistycznym, ani sensownym sposobem na zapewnienie tym budynkom długoterminowej przyszłości.
Będziecie zainteresowani zwiedzeniem takiej wystawy, jeśli rzeczywiście powstanie? A może odwiedziliście w ubiegłych latach Doctor Who Experience? Podzielcie się wrażeniami w komentarzach!
O wycieczce do Cardiff możecie też przeczytać w relacjach JJ i Artura Nowrota.
Źródło: WalesOnline